Pożyczka bez baz – co to jest? Czy jest dostępna?

Pożyczka bez baz pozwala ukryć przed potencjalnym pożyczkodawcą swoją historię kredytową, dlatego tak często szukają jej osoby, które mają zadłużenia w spłacie zobowiązań. Sprawdzamy, czym w praktyce są pożyczki bez baz oraz czy są dostępne na rynku.

Wydawałoby się, że pożyczka bez baz to spełnienie marzeń klientów firm pożyczkowych. Można wtedy dostać środki w kwocie, jakiej się chce bez konieczności analizowania tego, czy rzeczywiście stać Cię na spłatę. W praktyce jednak taki produkt wiąże się z dużym ryzykiem dla obu stron umowy.

Pożyczka bez baz – najważniejsze informacje

Pożyczka bez baz jest udzielana bez weryfikacji historii kredytowej, bez sprawdzania zaległości w spłacie innych zobowiązań (np. alimentów, mandatów, czynszu, składek ubezpieczeniowych czy domowych rachunków) oraz bez potwierdzania, czy potencjalny klient nie znajduje się w rejestrze dłużników.

W teorii pożyczka bez baz to idealne rozwiązanie dla osób, które mają na swoim koncie zadłużenie w spłacie zobowiązań finansowych lub innych. Dzięki temu można dostać kolejne środki, a niski scoring BIK czy figurowanie w rejestrze dłużników nie stanie temu na przeszkodzie.

Czym w praktyce są pożyczki bez baz?

W praktyce jednak pożyczki bez baz nie są idealnym rozwiązaniem. Niosą za sobą ryzyko dla pożyczkodawcy, który nie wie, czy klient będzie w stanie oddać pożyczone środki. Natomiast nadmierne korzystanie z takich produktów finansowych wiąże się dla pożyczkobiorcy z ryzykiem przekredytowania i rolowania długu. Patrząc na to w krótkiej perspektywie, można zauważyć, że pożyczka bez baz pozwoli spłacić przeterminowane zadłużenie i pomoże pozbyć się ciążącego zobowiązania. W dłuższej perspektywie jednak jest to kolejna kwota, którą trzeba spłacić.

Ze względu na to, że udzielenie pożyczki bez baz wiąże się dla takiej firmy z dużym ryzykiem, trzeba liczyć się też z naprawdę wysokimi kosztami. Jest to cena, którą trzeba zapłacić za to, że pożyczkodawca nie sprawdzi, jak radziłeś sobie ze spłatą zobowiązań w przeszłości.

Jeżeli weźmiesz droższą pożyczkę na spłatę tej tańszej, to w końcu może być tak, że już nigdzie nie dostaniesz kolejnej kwoty, a na pewno nie w rzetelnych firmach, które stawiają na bezpieczeństwo pożyczania. Pożyczka bez baz szybko może wpędzić Cię w kłopoty finansowe, które mogą się nawet skończyć zlicytowaniem Twojego majątku.

Czy pożyczki bez baz rzeczywiście istnieją?

Czy aktualnie na rynku można znaleźć pożyczkę bez baz? Szybko odpowiemy, że nie jest to takie proste. Jeśli wpiszesz hasło „pożyczka bez baz” w wyszukiwarkę, to rzeczywiście trafisz na reklamy firm, które proponują takie usługi.

Jeżeli jednak wejdziesz już na daną stronę internetową, to okaże się, że proponowane pożyczki wiążą się tylko z niesprawdzeniem bazy Biura Informacji Kredytowej. Takie oferty są na rynku w mniejszości, ale są obecnie dostępne. Musisz jednak pamiętać, że zostanie przeprowadzona weryfikacja innych baz (biur informacji gospodarczej), takich jak BIG Info Monitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów czy Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

W tych rejestrach nie znajdują się informacje, dotyczące tego, jak spłacasz swoje zobowiązania finansowe. Jednak możesz tam trafić kiedy zalegasz ze spłatą swoich kredytów i pożyczek albo nie spłacasz w terminie:

  • czynszu administracyjnego,
  • domowych rachunków (za wodę, prąd, gaz, telefon, internet czy telewizję),
  • mandatów,
  • alimentów,
  • składek ubezpieczeniowych.

Mimo tego, że dana firma nie sprawdza BIK-u, to i tak jeżeli masz zaległości w spłacie zobowiązań finansowych i trafiłeś przez to do rejestru dłużników, to się to nie ukryje i stanie Ci na przeszkodzie w uzyskaniu środków

Pożyczka bez baz jest właściwie niemożliwa do dostania. A jeżeli trafisz na taką ofertę, to pamiętaj, aby ją wnikliwie przeanalizować i zwrócić uwagę na kwotę, którą trzeba będzie oddać, ale też opłaty za ewentualne przeterminowanie zadłużenia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do zapisów w umowie, to najlepiej skonsultować się z prawnikiem. Często pod hasłem „pożyczki bez baz” reklamują się oszuści, którzy mogą narzucić na Ciebie horrendalne opłaty. Lepiej więc takich ofert unikać.

Pożyczka bez baz – kto ją dostanie?

Teoretycznie do uzyskania pożyczki bez baz wystarczy mieć tylko stałe i regularne dochody. Jest akceptowany naprawdę szeroki wachlarz źródeł zarobków. Może to być: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, emerytura, renta czy stypendium.

Każda firma może mieć jednak własne wymagania, które trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę bez baz szybko. Jednak tak jak już wspomnieliśmy, warto dokładnie prześwietlić takie oferty.

Może się bowiem okazać, że wysokie koszty pożyczki przeciążą Twój domowy budżet i lekkomyślnie pożyczone środki sprawią, że nie dasz rady spłacać swoich zobowiązań.

Jeżeli jesteś właśnie w takiej trudnej sytuacji, to zamiast szukać pożyczki bez baz, spróbuj dojść do porozumienia z bankiem czy firmą pozabankową, u których zalegasz ze spłatą. Istnieje możliwość rozłożenia długu na dłuższy czas, co pozwoli Ci obniżyć miesięczną ratę i łatwiej oddasz całą sumę.

W przypadku braku możliwości spłaty zobowiązań można się również stać o upadłość konsumencką. Pozwoli ona na umorzenie długów, ale w zamian za to cały Twój majątek zostanie przeznaczony na zaspokojenie wierzycieli. Taka procedura wiąże się z zatrudnieniem prawnika i procesem sądowym. Jeżeli sytuacja jest krytyczna, to również warto rozważyć właśnie taką możliwość.

Poprzedni artykułUkłon w stronę natury, czyli gdzie wykorzystać tapetę imitację drewna?
Następny artykułCzym zajmuje się pomoc kuchenna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj