Spacery w wózku a niepogoda. Jak chronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?

spacery-w-wozku-a-niepogoda-jak-chronic-dziecko-przed-niekorzystnymi-warunkami-atmosferycznymi

Wózek dziecięcy powinien być komfortowy i zapewniać optymalne warunki podczas spaceru w każdych warunkach pogodowych. Wiele modeli wózków posiada specjalne udogodnienia, które zapobiegają przegrzaniu lub zmarznięciu, a także akcesoria chroniące przed deszczem. Podpowiadamy, jak przygotować wózek na niepogodę.

Spacer wózkiem podczas deszczu

Spacery z dzieckiem są ważne, pomagają bowiem kształtować odporność malucha. Wielu rodziców wychodzi na przechadzki w każdych warunkach pogodowych, a podczas deszczu przydatnym gadżetem jest folia przeciwdeszczowa, która dokładnie pokrywa całą powierzchnię wózka lub gondoli, zapewniając jednocześnie maluchowi dopływ powietrza. Folie bardzo często znajdują się w zestawie z wózkiem i są dokładnie dopasowane do jego kształtu. Jeśli jednak tak nie jest, nakładkę przeciwdeszczową można dokupić w uniwersalnym rozmiarze.

Niektóre modele wózków wykonywane są z materiałów chroniących przed przemakaniem. Producent wózków dziecięcych Coletto podkreśla, że warto wybierać wózki z wodoodpornej tkaniny, która pokrywana jest specjalnym impregnatem chroniącym dodatkowo przed zabrudzeniami. Co więcej, wodoodporne zabezpieczenie na nóżki może stanowić wystarczającą ochronę zarówno przed chłodem, jak i przed deszczem. Wózek na chłodne dni powinien posiadać obszerną budkę, która pomoże zabezpieczyć dziecko przed wiatrem i deszczem.

Spacery wózkiem w upalne dni

Dziecko podczas spacerów trzeba chronić nie tylko przed chłodem. Równie istotna jest ochrona przed upałem, zwłaszcza najmniejszych dzieci, które jeszcze nie mają odpowiednio rozwiniętych mechanizmów termoregulacji. O przegrzanie nie trudno, dlatego producenci wózków do niektórych modeli montują specjalne regulowane panele wentylacyjne. Znajdują się one z dwóch stron budki i umożliwiają dopasowanie warunków we wnętrzu gondoli do panującej temperatury. Niektóre wózki posiadają także otwory wentylacyjne od spodu.

Aby ochronić dziecko przed nadmiernym promieniowaniem i skutkami ekspozycji na słońcu, warto kupić wózek dziecięcy wykonany z tkaniny z filtrem UV. Taki materiał będzie odbijał promienie słoneczne i zapobiegał przegrzaniu. Do wózka można zamontować także specjalny parasol ochronny, który zapewni maleństwu cień. Spośród przydatnych gadżetów na lato warto wymienić także moskitierę, która zwykle znajduje się w zestawie z wózkiem. Siateczkowa nakładka doskonale chroni przed ukąszeniami owadów, a przewiewny materiał zapobiega przegrzaniu. Jest niezbędna podczas wieczornych przechadzek lub spacerów po lesie.

Poprzedni artykułJakie druty na żyłce wybrać na początek?
Następny artykułCzy hotel nad morzem to dobre miejsce na organizację wieczoru kawalerskiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj