Spacery w wózku a niepogoda. Jak chronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?

spacery-w-wozku-a-niepogoda-jak-chronic-dziecko-przed-niekorzystnymi-warunkami-atmosferycznymi

Wózek dziecięcy powinien być komfortowy i zapewniać optymalne warunki podczas spaceru w każdych warunkach pogodowych. Wiele modeli wózków posiada specjalne udogodnienia, które zapobiegają przegrzaniu lub zmarznięciu, a także akcesoria chroniące przed deszczem. Podpowiadamy, jak przygotować wózek na niepogodę.

Spacer wózkiem podczas deszczu

Spacery z dzieckiem są ważne, pomagają bowiem kształtować odporność malucha. Wielu rodziców wychodzi na przechadzki w każdych warunkach pogodowych, a podczas deszczu przydatnym gadżetem jest folia przeciwdeszczowa, która dokładnie pokrywa całą powierzchnię wózka lub gondoli, zapewniając jednocześnie maluchowi dopływ powietrza. Folie bardzo często znajdują się w zestawie z wózkiem i są dokładnie dopasowane do jego kształtu. Jeśli jednak tak nie jest, nakładkę przeciwdeszczową można dokupić w uniwersalnym rozmiarze.

Niektóre modele wózków wykonywane są z materiałów chroniących przed przemakaniem. Producent wózków dziecięcych Coletto podkreśla, że warto wybierać wózki z wodoodpornej tkaniny, która pokrywana jest specjalnym impregnatem chroniącym dodatkowo przed zabrudzeniami. Co więcej, wodoodporne zabezpieczenie na nóżki może stanowić wystarczającą ochronę zarówno przed chłodem, jak i przed deszczem. Wózek na chłodne dni powinien posiadać obszerną budkę, która pomoże zabezpieczyć dziecko przed wiatrem i deszczem.

Spacery wózkiem w upalne dni

Dziecko podczas spacerów trzeba chronić nie tylko przed chłodem. Równie istotna jest ochrona przed upałem, zwłaszcza najmniejszych dzieci, które jeszcze nie mają odpowiednio rozwiniętych mechanizmów termoregulacji. O przegrzanie nie trudno, dlatego producenci wózków do niektórych modeli montują specjalne regulowane panele wentylacyjne. Znajdują się one z dwóch stron budki i umożliwiają dopasowanie warunków we wnętrzu gondoli do panującej temperatury. Niektóre wózki posiadają także otwory wentylacyjne od spodu.

Aby ochronić dziecko przed nadmiernym promieniowaniem i skutkami ekspozycji na słońcu, warto kupić wózek dziecięcy wykonany z tkaniny z filtrem UV. Taki materiał będzie odbijał promienie słoneczne i zapobiegał przegrzaniu. Do wózka można zamontować także specjalny parasol ochronny, który zapewni maleństwu cień. Spośród przydatnych gadżetów na lato warto wymienić także moskitierę, która zwykle znajduje się w zestawie z wózkiem. Siateczkowa nakładka doskonale chroni przed ukąszeniami owadów, a przewiewny materiał zapobiega przegrzaniu. Jest niezbędna podczas wieczornych przechadzek lub spacerów po lesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here