Sklep BHP pomoże Ci zadbać o drogi oddechowe Twoich pracowników

Niektóre zawody są szczególnie narażone na podwyższone ryzyko związane z chorobami dróg oddechowych. Do obowiązków pracodawcy należy przeciwdziałanie ich występowaniu. Odpowiednie zabezpieczenie swoich pracowników przed skutkami chorób zawodowych, to nie tylko obowiązek prawny. Praca z odpowiednimi środkami ochrony osobistej jest po prostu bezpieczniejsza i bardziej efektywna.

W grupie ryzyka są pracownicy zakładów chemicznych i farmaceutycznych. To także osoby pracujące w miejscach, gdzie występuje duże stężenie pyłu lub substancji niebezpiecznych w powietrzu. Jeśli takie warunki panują w Twojej firmie, sprawdź, jak sklep BHP Natare może pomóc Ci w ochronie zdrowia pracowników.

Maski ochronne – podstawa w zakresie bezpieczeństwa dróg oddechowych

Maski ochronne to podstawowe zabezpieczenie dla pracowników, którzy na co dzień narażeni są na działanie szkodliwych substancji chemicznych, pyłów czy oparów. Są one niezbędnym elementem odzieży ochronnej. Wybór odpowiedniego modelu zabezpieczy przed dostaniem się niebezpiecznych związków do ludzkich płuc. W zależności od charakteru działalności możesz wybrać profesjonalne maski przeciwgazowe bądź filtrujące.

Maski ochronne z filtrem FFP3 to podstawowy element wyposażenia pracownika, który narażony jest na pyły zawierające takie substancje jak beryl, antymon, kobalt czy nikiel. Zabezpieczą one także przed cząstkami radioaktywnymi, strychniną czy arsenem. Można je stosować przy pracach polegających na spawaniu czy lutowaniu. Sprawdzą się także w stolarniach czy przy pracach remontowych.

Do pracy w ciężkich warunkach rekomendowane są pełnotwarzowe maski ochronne, które chronią również oczy i skórę twarzy. Jest to niezbędny środek ochrony osobistej dla osoby przebywającej w silnie skażonym środowisku. Zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalają na pełną filtrację powietrza z zapewnieniem komfortu. Są zaprojektowane w ten sposób, by elementy maski nie ograniczały pola widzenia. W lżejszych warunkach sprawdzą się półmaski przeciwgazowe.

Zaawansowane pochłaniacze przeciwgazowe i filtry przeciwpyłowe

Zlecając wykonanie pracownikom danego zadania, musisz mieć pewność, że pracują z odpowiednim sprzętem. Według przepisów prawa zawartość tlenu w wydychanym powietrzu nie może być niższa niż 17%. Dlatego na wyborze odpowiedniej maski się nie kończy. Należy wyposażyć ją w odpowiedni filtr, który zabezpieczy płuca przed działaniem szkodliwych substancji. Umieszczony w masce filtr bądź filtropochłaniacz, pomoże uniknąć silnego zatrucia gazami i innymi substancjami chemicznymi. Działanie każdego filtra jest ograniczone czasowo. Wpływa na to wysokość skażenia oraz warunki atmosferyczne. Wobec tego pracodawca powinien dbać o odpowiedni zapas tych materiałów.

Sklep BHP – jak pomoże Ci zadbać o zdrowie Twoich pracowników i klientów?

Cały świat przekonał się ostatnio, że maski ochronne, to także forma zabezpieczenia przed rozprzestrzeniłem się koronawirusa. Pracodawcy także powinni o tym pamiętać. Dlatego każde przedsiębiorstwo musi posiadać zabezpieczenie w formie zapasu środków ochrony osobistej. Rozdawanie wszystkim pracownikom i klientom masek ochronnych ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa i realnie przyczynia się do pokonania pandemii. Zwiększa także bezpieczeństwo pracy w firmie i pozytywnie kreuje jej wizerunek. Przed zakupem należy sprawdzić, czy dany sklep BHP oferuje produkty opatrzone odpowiednim certyfikatem. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ kupując z niepewnych źródeł, narażasz swoich pracowników i klientów na utratę zdrowia.

Poprzedni artykułPanele dekoracyjne – prosty sposób na oryginalną aranżację Twojego domu
Następny artykułSukienki letnie na co dzień – jakie wybrać, by czuć się pięknie i świeżo mimo upałów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj