Workplace by Facebook – co to jest?

Workplace by Facebook - co to jest?

Można śmiało stwierdzić, że Facebook zawładnął całym światem swoim topowym produktem. Portal dostępny niemalże w każdym kraju, poza kilkoma wyjątkami jak np. Chiny czy Rosja, gdzie Facebook jest zablokowany na życzenie tamtejszych władz. Jednak pozostańmy dalej przy miejscach w których dostęp do najpopularniejszego portalu społecznościowego na ziemi jest dostępny.

Workplace by Facebook czyli nadchodzi nowe

Mając na swoim koncie ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników Facebook zdecydował się na krok do przodu. W październiku 2016 roku oficjalnie oznajmiono wejście nowego produktu na rynek jakim jest Workplace by Facebook. Portal który pod kątem wizualnym wygląda niemalże identycznie jak sam Facebook, jednakże skierowany jest do firm i organizacji non profit.

Co to jest Workplace by Facebook?

Najprościej mówiąc to biznesowa wersja Facebooka. Dlaczego biznesowa? Ponieważ usługa jest skierowana do firm i organizacji dla których znany wszystkim Facebook jest niewystarczający i mało profesjonalny w biznesie. Znaczną część funkcji developerzy przepisali z obecnej platformy jednakże Workplace posiada kilka bardzo przydatnych funkcji:

  • Boty: na chwilę obecną Workplace w porównaniu do darmowego odpowiednika, oferuje ponad 1000 różnych botów o bardzo praktycznym zastosowaniu. Po wdrożeniu bota do naszej platformy możemy np. przypominać pracownikom o wypełnieniu ankiety lub w przypadku wykonania odpowiedniej ilości pod kątem aktywności wysłać gratulacje w dowolnie wybranej przez nas formie.
  • Multi Company Groups: to funkcja pozwalająca na utworzenie odrębnych grup w zależności od naszych kontrahentów, jeszcze przez pewien czas dostępna była tylko dla użytkowników Workplace, dzisiaj już dostęp mają do tego nawet osoby nie posiadające konta na portalu Workplace by Facebook. W ten sposób możemy prowadzić rozmowy z wieloma firmami w różnych, odrębnych grupach.
  • Formatowanie tekstu i załączniki: opcja dodawania plików w dowolnym formacie jeszcze lepiej wpływa na efektywną pracę i daje wiele możliwości. Jeśli mamy przygotowany raport w pdf, możemy śmiało załączyć go do naszego posta bez konieczności dodawania na zewnętrzny serwer. Wszystko w jednym miejscu.
  • Integracje: Workplace łączy się z wieloma aplikacjami stając się tym samym platformą, która pozwala zachować znaczną część pracy na jednej platformie. Chat, wideo rozmowy, pliki, dyskusje, informacje o projektach, ankiety. To wszystko może zostać wykonane w obrębie jednej platformy.
  • RODO: pod kątem przechowywania danych warto zapoznać się z oficjalnym oświadczeniem Facebooka. Właścicielem danych jest firma, nie Facebook. To argument dla którego w szczególności duże firmy powinny zdecydować się na wybór takiego rozwiązania, zamiast korzystać z wersji bezpłatnej lub innych rozwiązań, które są właścicielem naszych danych firmowych.
  • Administracja: jako administrator masz możliwość tworzenia kont i zarządzania nimi z poziomu panelu. Przyznawanie uprawnień do grup, tworzenie integracji, stosowanie API – to wszystko może wykonać tylko administrator.
  • Wsparcie techniczne: problemy z usługą mogą zdarzyć się każdemu, dlatego warto mieć na uwadze, by możliwość ich zgłoszenia miał każdy z naszych pracowników. Niestety nie wygląda to tak kolorowo jeśli problem dotyczy Facebooka. W przypadku Workplace otrzymujemy mailowe wsparcie techniczne, które działa bardzo sprawnie i obsługa jest w formie 1:1.

Dodatkowo dzięki temu, że interfejs Workplace jest podobny do Facebooka to obsługa nie sprawia niemalże żadnych problemów i szkolenia nie są wymagane.

Czy warto wdrożyć go w swojej firmie?

Jeśli chcemy oddzielić sprawy prywatne od służbowych to zdecydowanie tak. Workplace by Facebook powstał z myślą o zachowaniu ideologii work-life balance. Takie oddzielenie może znacznie poprawić efektywność naszej pracy. Do tej pory z tego rozwiązania korzystają zarówno małe firmy jak i światowi giganci typu: Starbucks, Walmart, Spotify, Heineken i wiele wiele innych. Uważam, że jeśli tak duże firmy nie boją się “migracji” do Workplace, to z pewnością przedsiębiorstwa z sektora SMB powinny rozważyć przetestowanie platformy. W ramach testów firmy mogą wypróbować usługę kompletnie za darmo, bez podpinania karty kredytowej przez okres 90 dni. Mało która usługa oferuje tak długi okres próbny.

Tutaj możemy znaleźć https://flyonthecloud.com/pl/workplace-facebook/ jedynego oficjalnego partnera Workplace by Facebook w Polsce i na rynkach EMEA. Oprócz wdrożenia możemy uzyskać polskie wsparcie techniczne jak również fakturę w złotówkach.

Poprzedni artykułJak urządzić ogród w stylu japońskim?
Następny artykułMotocykle na akumulator dla dziecka – co warto wiedzieć przed zakupem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj