Najpopularniejsze problemy z samochodem zimą – jak sobie z nimi poradzić?

Najpopularniejsze problemy z samochodem zimą - jak sobie z nimi poradzić?

Zima potrafi zaskoczyć nie tylko kierowców, ale również ich samochody. Jakie awarie zdarzają się zimą najczęściej? Jak sobie z nimi radzić i co zrobić, kiedy akurat w momencie nastąpienia awarii mamy zaplanowany ważny wyjazd?

Jak zima może zaskoczyć Twój samochód?

Odśnieżanie, drapanie szyb i poranny rozruch to zimowa codzienność. Oprócz niej zdarzają się jednak znacznie bardziej dotkliwe okoliczności niecodzienne. Oto te, które zdarzają się najczęściej.

Problemy z akumulatorem

Nawet, jeśli jeszcze jesienią akumulator sprawował się doskonale i uważasz, że nie jest jeszcze zużyty, pamiętaj – w temperaturze 0% akumulator traci nawet do 20% efektywności. Stąd częsty widok kierowców ładujących akumulator „od sąsiada” w czasie mrozów.

Zamarzające zamki i przymarzające drzwi

Bez odmrażacza raczej się nie obejdzie. Dobrze jest też zakonserwować odpowiednio uszczelki, aby zapobiec przymarzaniu drzwi.

Brak opon zimowych

Wydawałoby się, że łatwo temu zapobiec – wystarczy odpowiednio wcześnie wymienić opony na zimowe i po kłopocie.

Niestety wielu kierowców zwleka z tym do ostatniej chwili i w efekcie zostają unieruchomieni przez pierwszy śnieg.

Wtedy jedynym wyjściem może się okazać wypożyczalnia samochodów.

Dlaczego warto wypożyczyć samochód, kiedy zimą spotka Cię awaria?

W niektórych przypadkach wypożyczenie samochodu okazuje się jedynym sposobem na zaradzenie skutkom zimowej awarii własnego auta.

Na przykład, kiedy akurat nadchodzi data wyczekiwanego wypadu na narty z rodziną.

Takie wyjazdy zwykle planujemy z wyprzedzeniem – rezerwujemy noclegi i płacimy za nie z góry.

Zazwyczaj pieniędzy tych nie udaje się odzyskać – wygląda na to, że nagła zimowa awaria samochodu może narazić nas na straty finansowe.

Wypożyczając samochód, jesteśmy w stanie tych strat uniknąć, a przede wszystkim unikamy również rozczarowania jakie poczulibyśmy, gdyby nasze planowane miesiącami ferie nie doszły do skutku.

Dodatkowe plusy z wypożyczenia samochodu

Pożyczając samochód zimą, masz pewność, że dostajesz do dyspozycji w 100% sprawny pojazd. Samochody wypożyczane w miesiącach zimowych mają nie tylko nowe, zimowe opony, ale również sprawne akumulatory, które nie robią kierowcom przykrych niespodzianek.

Samochody w wypożyczalniach są nie tylko sprawne, ale najczęściej po prostu nowe lub prawie nowe. Co za tym idzie, wyposażone są w owoce najnowszych technologii, wspomagające komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wygląda na to, że standardowym elementem przygotowań do zimy, powinno być znalezienie w okolicy dobrej wypożyczalni samochodów – tak na wszelki wypadek.

Poprzedni artykułLipofilling twarzy – modelowanie własnym tłuszczem
Następny artykułNajczęściej popełniane błędy podczas zakupu butów dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj