Lipofilling twarzy – modelowanie własnym tłuszczem

Lipofilling twarzy – modelowanie własnym tłuszczem

Twarz należy do tych części ciała, których nie sposób ,,wyćwiczyć”, jak np. talii, pośladków, a nawet biustu. Ćwiczenia na twarz, choć takie istnieją, zwykle nie przynoszą pożądanych efektów, a upływający czas pogłębia wszelkie defekty i asymetrie. Wraz z upływem lat na twarzy pojawiają się kolejne zmarszczki i cienie pod oczami, a do najbardziej dobitnych konsekwencji czasu należy zmniejszenie gęstości skóry i zwiotczenie, które uwidacznia szereg kolejnych oznak starzenia. Sposobem na szybką i niezwykle skuteczną poprawę kondycji skóry jest lipofilling twarzy.

Lipofilling twarzy to wprowadzanie tłuszczu pobranego z innej części ciała i modelowanie w taki sposób, aby uzyskać pożądany kształt lub usunąć określone defekty, jak zmarszczki i bruzdy. Lipofilling twarzy łączy się z liposukcją, która pozwala na jednoczesne wymodelowanie sylwetki. Na czym polega ta metoda operacji plastycznej i jakich efektów można się spodziewać, wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Na czym polega lipofilling twarzy, czyli modelowanie?

Lipofilling twarzy to zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co zależy od stopnia jednocześnie przeprowadzanej liposukcji. Łączne wykonywanie dwóch zabiegów wynika z tego, że do lipofillingu twarzy wykorzystuje się tkankę tłuszczową pobraną od Pacjenta z innej części ciała. Wykorzystanie autologicznej tkanki tłuszczowej pozwala na naturalną kompatybilność wszczepianego materiału z organizmem, co jednocześnie wyklucza możliwość reakcji alergicznej. Jest to więc transfer tłuszczu z jednej części ciała, np. brzucha, ud czy bioder, do określonej partii twarzy.

Pobrana tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana. Materiał poddaje się wirowaniu w sterylnych warunkach, co ma na celu oddzielenie płynów i zbędnych składników, tak aby uzyskać czysty tłuszcz nadający się do modelowania twarzy. W razie potrzeby, gdy defekt twarzy wymaga wszczepienia dużej ilości tłuszczu, zabieg można powtórzyć w odstępach 6-12 miesięcy. Rekonwalescencja po lipofillingu twarzy wynosi zwykle od 7 do 14 dni.

Jakie efekty daje lipofilling twarzy?

  • Lipofilling twarzy można nazwać zabiegiem 2w1, ponieważ uzyskane efekty to jednoczesne wymodelowanie sylwetki i odmłodzenie twarzy.
  • Przeszczepiona tkanka tłuszczowa ulega ponownemu ukrwieniu, a w rezultacie skóra staje się wyraźnie napięta, eliminuje się więc wiotkość i cofa utratę jędrności.
  • Lipofilling twarzy umożliwia wypełnienie nawet głębokich zmarszczek, nierówności, opadających kącików ust czy okolic nosa.
  • Przy pomocy lipofillingu twarzy można znacznie zredukować asymetrię, czyli zaburzone proporcje, oraz wymodelować kształt i owal twarzy. To idealne rozwiązanie np. dla osób, które chcą uzyskać efekt młodzieńczych policzków czy nieco poprawić kształt podbródka.
  • Na przeszczep tkanki tłuszczowej w okolice twarzy mogą zdecydować się również osoby młode. Wówczas obserwowane efekty to nadanie twarzy promienności, świeżego wyrazu i ewentualne wykonturowanie określonych fragmentów.
  • Wiotka skóra w młodym wieku często jest wynikiem nadmiernej utraty wagi lub po prostu genetycznie uwarunkowanych rysów. Za pomocą przeszczepu można również wypełnić ubytki tkanki tłuszczowej powstałe np. na wskutek urazów.
  • Zaletą lipofillingu twarzy jest bez wątpienia trwałość efektów.

Zabiegi przeprowadzane przez naszych specjalistów wykonywane są z najwyższą precyzją. Lekarz na pierwszej konsultacji pomoże Ci w wyborze odpowiedniej metody i wyjaśni, na jakie efekty możesz liczyć po zabiegu.

Jeśli interesuje Cię lipofilling twarzy, chcesz wypełnić zmarszczki i odmłodzić twarz, skontaktuj się z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie

Poprzedni artykułModne fryzury damskie
Następny artykułNajpopularniejsze problemy z samochodem zimą – jak sobie z nimi poradzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj