Jakie narzędzia i akcesoria potrzebne są w ogródku?

Jakie narzędzia i akcesoria potrzebne są w ogródku

Akcesoria ogrodnicze potrzebne są w każdym domu. Do tej kategorii zaliczają się jednak nie tylko podstawowe narzędzia, ale także rozmaite gadżety ułatwiające pielęgnację przydomowego ogródka. Koniecznie trzeba się bowiem zaopatrzyć w akcesoria, które mogą być przydatne o różnych porach roku. Sprawdźmy zatem, jaki sprzęt dostępny jest na rynku.

Przegląd najważniejszych akcesoriów ogrodniczych

O tym, że rozmaite gadżety znacznie ułatwiają prace w przydomowym ogródku, nie trzeba przekonywać żadnego właściciela domu z działką. Każdy ogród wraz z nastaniem wiosny wymaga sporego nakładu prac. Konieczne jest bowiem przygotowanie trawnika, usunięcie pozostałości po zimie i wyrównanie gruntu. Do tych prac mogą się przydać na przykład różnego typu łopaty i łopatki, a także aeratory i grabki.

Urządzając ogród, dobrze jest wyznaczyć miejsce na składowanie odpadów i posadowienie kompostownika do gromadzenia resztek roślinności czy też skoszonej trawy. Różne modele kompostowników kupić można w sklepie Zielony Klomb z Rzeszowa, który prowadzi także sprzedaż internetową. W asortymencie centrum ogrodniczego dostępne są między innymi sekatory, które ułatwią porządkowanie ogródka i przygotowanie działki do nadejścia wiosny. Do grubych gałęzi i konarów najlepiej sprawdzą się sekatory kowadełkowe dwuręczne wyposażone w specjalny mechanizm wspomagający siłę cięcia.

Jak zadbać o ogród? Najpotrzebniejsze akcesoria

Wraz z przyjściem lata na ogrodników czekają wyzwania związane z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności gruntu. Warto zatem zaopatrzyć się w tester podłoża, służący do pomiaru PH, nasłonecznienia, a także poziomu wilgoci. Do nawodnienia zbyt suchego podłoża nieodzowny jest wąż nawadniający wraz z rozmaitymi końcówkami. Wąż najlepiej nawinąć na specjalny wózek, co zapobiegnie jego zaplątaniu i ułatwi utrzymanie porządku. Z kolei do podlewania roślin na pewno przyda się konewka, a do prac pielęgnacyjnych warto zaopatrzyć się w opryskiwacze ogrodowe, które dostosowane są do dystrybucji różnego typu środków ochrony roślin i płynnych nawozów.

W części gospodarczej ogrodu warto także pomyśleć o miejscu na zbieranie wody deszczowej w specjalnych beczkach — zgromadzona woda ułatwi nawadnianie roślin w okresach suszy. Najlepiej jest wybierać pojemniki na deszczówkę z pokrywką, a beczkę ustawić na specjalnej podstawce, która utrzyma spore obciążenia. Zebraną wodę można klarować preparatami biologicznymi, które redukują ilość osadów wewnątrz pojemnika i eliminują nieprzyjemne zapachy.

Poprzedni artykułJaki prezent podarować parze z okazji rocznicy?
Następny artykułTop 5 olejków eterycznych idealnych na zimowe miesiące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj