Leczenie łysienia androgenowego – trzy metody, na które warto dziś zwrócić szczególną uwagę

Leczenie łysienia androgenowego - trzy metody, na które warto dziś zwrócić szczególną uwagę

Łysienie androgenowe to jedna z najczęstszych przyczyn utraty owłosienia u mężczyzn. Statystyki wykazują, że ta przypadłość może dotyczyć nawet 80% mężczyzn, dlatego jej drugą często stosowaną nazwą jest łysienie typu męskiego, choć zdarza się coraz częściej, że problem ten dotyka również kobiety. Na szczęście współcześnie możemy bardzo skutecznie walczyć z problemem łysienia androgenowego przy pomocy kilku różnych metod. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy trzy metody leczenia, na które warto dziś zwrócić szczególną uwagę.

Leczenie łysienia androgenowego Dr Cyj

Jednym z zabiegów, który specjaliści z Kliniki Miracki stosują przy leczeniu łysienia androgenowego, jest metoda Dr Cyj – unikalny program terapii wykorzystujący preparat peptydowy, który wspomaga odrost włosów, jednocześnie zatrzymując proces ich wypadania. W składzie preparatu znajdziemy siedem zróżnicowanych peptydów, które są połączone z kwasem hialuronowym. Działanie preparatu sprawia, że poprawie ulega mikrokrążenie skóry głowy, odżywieniu ulegają mieszki włosowe, zaś komórki stymulowane są do namnażania i hamowania niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych. Terapia jest szybka, bezpieczna i praktycznie bezbolesna dla pacjenta, a jej efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i są w stanie utrzymać się nawet rok.

Leczenie nadmiernego wypadania i zagęszczanie włosów mezoterapią osoczem bogatopłytkowym

Choć osocze bogatopłytkowe większości z nas kojarzy się przede wszystkim z wampirzym liftingiem i jego właściwościami odmładzającymi, to prawda jest taka, że substancję tę równie często wykorzystuje się przy leczeniu łysienia, ostrzykując nią skórę głowy. Czynniki wzrostu, które znajdują się we wstrzykiwanych płytkach krwi zawartych w osoczu, hamują proces wypadania włosów i pobudzają cebulki do wytwarzania nowych i mocniejszych włosów. Terapia korzystnie wpływa na poprawę krążenia w naczyniach włosowatych, dzięki czemu bardzo szybko możemy cieszyć się nowymi włosami o lepszej jakości. Decydując się na zabieg ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym przy pomocy systemu PRP Magellan dostępnego w warszawskiej Klinice Miracki, będziemy w stanie osiągnąć zadowalające rezultaty już po jednym wykonanym zabiegu – system pozwala na pobranie od pacjenta osocza charakteryzującego się doskonałą jakością, zawierającego nawet do 2 000 000 płytek krwi w jednym mikrolitrze. To sprawia, że zabieg jest niezwykle skuteczny i jest w stanie przynieść błyskawiczne rezultaty poprawy wyglądu fryzury.

Przeszczep włosów Smart Graft w leczeniu łysienia androgenowego

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie mają też do dyspozycji inną, bardzo skuteczną metodę leczenia łysienia. Jest nią przeszczep włosów amerykańskim systemem Smart Graft, który zyskał pozytywne opinie pacjentów i specjalistów medycyny estetycznej na całym świecie. System można dziś z pełnym przekonaniem nazwać przełomowym rozwiązaniem w zakresie przeszczepu włosów. W odróżnieniu od starszych metod transplantacyjnych, system Smart graft charakteryzuje się minimalną inwazyjnością całej procedury zabiegowej – wycinanie kawałków skóry głowy z mieszkami włosowymi w celu ich przeszczepienia w łysiejące obszary to już przeszłość. Dziś ta technika została udoskonalona, czyniąc przeszczep włosów zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym, bezpieczniejszym i niemal bezbolesnym.

Metoda polega na przeszczepie pojedynczych zespołów mieszkowych bez konieczności wycinania kawałków skóry głowy. To możliwe dzięki innowacyjnemu i zamkniętemu systemowi przechowywania pobranych graftów w stanie wilgotnym, co pozwala na zwiększenie przeżywalności przeszczepionych włosów nawet do 98%. Dla pacjentów bardzo duże znaczenie ma także brak ryzyka pozostawienia szpecących blizn po zabiegu, jak również naturalne efekty transplantacji włosów – przeszczepione włosy nie odróżniają się od pozostałej części fryzury i stanowią jej naturalne uzupełnienie.

Więcej informacji na temat przedstawionych metod leczenia łysienia znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/smart-graft/

Poprzedni artykułTechnologia cyfrowa w automatyce bram
Następny artykułJak sprawdzić rozmiar buta dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj