Stemple na paznokciach – jak je stosować

Jednym z najgorętszych trendów w zdobieniu paznokci jest ich stemplowanie. Stemple na paznokciach dają ogromne możliwości i pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów w prosty sposób. Wystarczy tylko kilka kroków i możesz cieszyć się z pięknego manicure, który z pewnością wyróżni Cię z tłumu. Zanim jednak przystąpisz do działania, pamiętaj o jednym…

Przygotowanie i pomalowanie płytki paznokci są wręcz niezbędne!

Nawet najpiękniejsze kolory na paznokciach nie będą wyglądać estetycznie na nieprzygotowanej płytce paznokci. Usunięcie skórek i nadanie kształtu paznokciom to konieczność przed wykonaniem jakiejkolwiek stylizacji. Po odpowiednim przygotowaniu płytki należy pomalować ją wybranym lakierem. Stemple możesz wykonać zarówno na paznokciach pomalowanych lakierami klasycznymi, jak i hybrydowymi. Po pomalowaniu płytki możesz już przystąpić do wykonania tego modnego zdobienia paznokci. Czego potrzebujesz?

Stemple na paznokciach – co jest Ci potrzebne?

Możesz kupić od razu gotowy zestaw do stemplowania albo zdecydować się na wybór każdego elementu osobno. Co zawiera set do wykonania tego zdobienia paznokci? Przede wszystkim – lakiery, szablony ze wzorami oraz oczywiście stempelek/stempelki. W tym miejscu mamy dla Ciebie ważną wskazówkę. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu naprawdę spektakularnego efektu – wybierz lakier do stempli jak najbardziej kontrastujący z lakierem na Twoich paznokciach.

Jak wykonać stemple na paznokciach?

Być może wydaje Ci się, że wykonanie stempli na paznokciach jest bardzo skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Sam proces jest dość prosty, a efekty – fenomenalne. To modne zdobienie paznokci wykonuje się na już pomalowanej płytce, więc pamiętaj, żeby lakier, którym wykonałaś manicure, był w 100% suchy. Tylko wtedy zdobienie paznokci będzie wyglądało dobrze.

Etap I – przygotowanie do stemplowania

Paradoksalnie, jednym z trudniejszych elementów wykonania tego modnego zdobienia paznokci jest wybór blaszki z wzorem (jest ich tak wiele). Po podjęciu tej decyzji, lakierem do stempli pomaluj na blaszce wybrany wzór. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest użycie do tego zbyt małej warstwy lakieru. Pamiętaj, że musi on w całości wypełnić wzorek. Do zestawu stempelków jest najczęściej dołączona specjalna zdrapka. Warto zetrzeć przy jej pomocy nadmiar lakieru z blaszki. Tak przygotowana blaszka z wzorkiem jest już gotowa do kolejnego etapu zdobienia paznokci.

Etap II – odbicie stempla na paznokciu

Zanim przyłożysz stempel do paznokcia, musisz odbić na nim wybrany wzór. W tym celu przyciśnij mocno stempel do blaszki z wzorkiem. Gdy odbije się on w całości na stempelku, możesz już przejść do właściwej części procesu stemplowania. Przyłóż stempel do płytki tak, by krawędź wzoru stykała się dokładnie z krawędzią paznokcia i odbij go. Najlepiej robić to płynnym ruchem, bujając stempel od jednej krawędzi do drugiej. Jeżeli lakier znajdzie się również na skórze – nie przejmuj się tym. Dość łatwo usuniesz go korektorem. Tym sposobem odbij stemple na tylu paznokciach, na ilu chcesz uzyskać zdobienie.

Etap III – utrwalenie zdobienia paznokci

Twoje zdobienie jest już prawie gotowe. Pozostaje Ci tylko jego odpowiednie utrwalenie. Możesz to zrobić, malując paznokcie lakierem nabłyszczającym. Nie zapomnij tylko o odczekaniu na jego całkowite wyschnięcie lub utwardzeniu paznokci w lampie. Dzięki temu Twoje modne zdobienie paznokci będzie zdecydowanie trwalsze.

Spektakularne zdobienie paznokci w kilka chwil

Stemple na paznokciach to jedno z bardziej spektakularnych i jednocześnie prostych do wykonania modnych zdobień paznokci. Jeżeli zależy Ci na stylizacji paznokci, która wywoła efekt „wow”, stemple są idealnym wyborem.

Poprzedni artykułJaką taryfę energii elektrycznej dla domu wybrać?
Następny artykułJak uprawiać sport latem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj