Stemple na paznokciach – jak je stosować

Jednym z najgorętszych trendów w zdobieniu paznokci jest ich stemplowanie. Stemple na paznokciach dają ogromne możliwości i pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów w prosty sposób. Wystarczy tylko kilka kroków i możesz cieszyć się z pięknego manicure, który z pewnością wyróżni Cię z tłumu. Zanim jednak przystąpisz do działania, pamiętaj o jednym…

Przygotowanie i pomalowanie płytki paznokci są wręcz niezbędne!

Nawet najpiękniejsze kolory na paznokciach nie będą wyglądać estetycznie na nieprzygotowanej płytce paznokci. Usunięcie skórek i nadanie kształtu paznokciom to konieczność przed wykonaniem jakiejkolwiek stylizacji. Po odpowiednim przygotowaniu płytki należy pomalować ją wybranym lakierem. Stemple możesz wykonać zarówno na paznokciach pomalowanych lakierami klasycznymi, jak i hybrydowymi. Po pomalowaniu płytki możesz już przystąpić do wykonania tego modnego zdobienia paznokci. Czego potrzebujesz?

Stemple na paznokciach – co jest Ci potrzebne?

Możesz kupić od razu gotowy zestaw do stemplowania albo zdecydować się na wybór każdego elementu osobno. Co zawiera set do wykonania tego zdobienia paznokci? Przede wszystkim – lakiery, szablony ze wzorami oraz oczywiście stempelek/stempelki. W tym miejscu mamy dla Ciebie ważną wskazówkę. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu naprawdę spektakularnego efektu – wybierz lakier do stempli jak najbardziej kontrastujący z lakierem na Twoich paznokciach.

Jak wykonać stemple na paznokciach?

Być może wydaje Ci się, że wykonanie stempli na paznokciach jest bardzo skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Sam proces jest dość prosty, a efekty – fenomenalne. To modne zdobienie paznokci wykonuje się na już pomalowanej płytce, więc pamiętaj, żeby lakier, którym wykonałaś manicure, był w 100% suchy. Tylko wtedy zdobienie paznokci będzie wyglądało dobrze.

Etap I – przygotowanie do stemplowania

Paradoksalnie, jednym z trudniejszych elementów wykonania tego modnego zdobienia paznokci jest wybór blaszki z wzorem (jest ich tak wiele). Po podjęciu tej decyzji, lakierem do stempli pomaluj na blaszce wybrany wzór. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest użycie do tego zbyt małej warstwy lakieru. Pamiętaj, że musi on w całości wypełnić wzorek. Do zestawu stempelków jest najczęściej dołączona specjalna zdrapka. Warto zetrzeć przy jej pomocy nadmiar lakieru z blaszki. Tak przygotowana blaszka z wzorkiem jest już gotowa do kolejnego etapu zdobienia paznokci.

Etap II – odbicie stempla na paznokciu

Zanim przyłożysz stempel do paznokcia, musisz odbić na nim wybrany wzór. W tym celu przyciśnij mocno stempel do blaszki z wzorkiem. Gdy odbije się on w całości na stempelku, możesz już przejść do właściwej części procesu stemplowania. Przyłóż stempel do płytki tak, by krawędź wzoru stykała się dokładnie z krawędzią paznokcia i odbij go. Najlepiej robić to płynnym ruchem, bujając stempel od jednej krawędzi do drugiej. Jeżeli lakier znajdzie się również na skórze – nie przejmuj się tym. Dość łatwo usuniesz go korektorem. Tym sposobem odbij stemple na tylu paznokciach, na ilu chcesz uzyskać zdobienie.

Etap III – utrwalenie zdobienia paznokci

Twoje zdobienie jest już prawie gotowe. Pozostaje Ci tylko jego odpowiednie utrwalenie. Możesz to zrobić, malując paznokcie lakierem nabłyszczającym. Nie zapomnij tylko o odczekaniu na jego całkowite wyschnięcie lub utwardzeniu paznokci w lampie. Dzięki temu Twoje modne zdobienie paznokci będzie zdecydowanie trwalsze.

Spektakularne zdobienie paznokci w kilka chwil

Stemple na paznokciach to jedno z bardziej spektakularnych i jednocześnie prostych do wykonania modnych zdobień paznokci. Jeżeli zależy Ci na stylizacji paznokci, która wywoła efekt „wow”, stemple są idealnym wyborem.

Stemple na paznokciach – jak je stosować
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here