Światowy poziom sceny musicalowej w Polsce, czyli szerokiej drogi do Gdyni

Podobno musicale albo się kocha, albo nienawidzi. Trudno jedno stwierdzić przynależność do którejś z grup bez sprawdzenia, doświadczenia tego na własnej skórze. Właśnie dlatego – jeśli nigdy nie miałeś okazji siedzieć na widowni teatru muzycznego – koniecznie wybierz się do Gdyni. Repertuar jest na tyle szeroki, że na pewno znajdziesz coś dla siebie! A jeśli jednak byłeś już w teatrze i już wiesz, że jesteś w pierwszej wymienionej grupie, to czas zorganizować kolejny wyjazd. Po prostu wybierz spektakl, kup bilety, znajdź nocleg w Gdyni i w drogę!

Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej to jeden z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce. Scena daje naprawdę ogromne możliwości scenarzystom, reżyserom i aktorom. A do tego – a może przede wszystkim – daje niesamowite wrażenia i wspomnienia wszystkim widzom. A tych na widowni zmieści się naprawdę wielu!

Nie trać więc czasu. Po prostu zorganizuj sobie apartament w Gdyni i odwiedź północ kraju.

Pokoje nad morzem, czyli o krok od teatru

Czy wiesz, że gdyński teatr muzyczny mieści się przy samej plaży miejskiej i przy Bulwarach Nadmorskich? Trudno o lepszą lokalizację, ponieważ tuż obok jest również ulica Świętojańska – jedna z głównych ulic miasta. Jeśli więc możesz, znajdź nocleg w Gdyni właśnie w tych okolicach. Wszędzie będziesz mieć blisko – na plażę, na spacer, do Daru Pomorza, do restauracji i na dworzec, jeśli oczywiście naszłaby Cię ochota na odwiedzenie innych okolicznych miast. Trójmiasto jest świetnie skomunikowane nie tylko ze sobą, ale i z pobliskimi miejscowościami na wybrzeżu.

Zawsze możesz też zdecydować się na apartamenty w Gdańsku lub nocleg w Sopocie. Powrót – nawet wieczorem – z Gdyni nie będzie problemem!

Teatr Muzyczny w Gdyni – repertuar

Na początek powiemy tak: jest w czym wybierać! Ktoś to naprawdę dobrze wymyślił, ponieważ każdy, dosłownie każdy znajdzie spektakl dla siebie. Kobieta, mężczyzna, dziecko, dorosły… każdy.

Jakie tytuły więc można w tej chwili oglądać na deskach teatru?

  • Notre Dame the Paris

Premiera oryginalnej wersji francuskiej miała miejsce w 1998 roku, w Paryżu. Pierwowzorem była powieść Victora Hugo pt. Katedra Marii Panny w Paryżu. Od początku spektakl był grany w wielu miastach Francji, w Londynie, w Las Vegas, a od 2016 roku także w Polsce.

Co w tym ciekawego? Poza oczywistym? Na przykład to, że polską wersję reżyserował Gilles Maheu, ten sam człowiek, który pokierował francuski oryginał. Do tego w Polsce po raz pierwszy Notre Dame de Paris jest grane z orkiestrą na żywo.

Ale to wciąż nie wszystko. Spektakl jest absolutnym fenomenem muzycznym, choreograficznym i wokalnym. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić, a spektakl jest niemalże kanonem świata musicali. Po prostu trzeba go zobaczyć, bo naprawdę warto.

Niestety – trzeba się spieszyć. Na przełomie października i listopada 2019 roku aktorzy po raz ostatni wejdą na scenę, by odegrać w Gdyni tę poruszającą historię o miłości, pożądaniu, władzy i zdradzie.

  • Hairspray

Nikt jeszcze nie wie, co to będzie. No, może poza tym, że na pewno będzie to solidny zastrzyk pozytywnej energii. Hairspray to spektakl spełnianiu marzeń, pokonywaniu przeciwności i radości mimo wszystko! W końcu każdy może marzyć, nawet puszysta nastolatka, która chce być tancerką.

Tytuł trafia do nas prosto z Broadwayu, gdzie miał swoją premierę w 2002 roku. Jak widać – moda na lata 60. nie mija.

Premiera już 7 września! Czas rezerwować nocleg nad morzem i w drogę do szalonych lat 60.!

  • Wiedźmin

Były książki, był film, była gra komputerowa, był komiks, a już niedługo będzie również serial. Czy to wszystko, co można wyciągnąć ze słynnej serii Andrzeja Sapkowskiego opowiadającej historie Geralta z Rivii?

Oczywiście, że nie!

Otóż w gdyńskim Teatrze Muzycznym mamy szansę zobaczyć tę historię, a przynajmniej jakąś jej część, w formie musicalu. Powstał on na bazie kilku zbiorów opowiadań, wśród których znalazły się Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia.

Zastanawiasz się, czy ten fascynujący świat fantasy dało się przenieść na deski teatru? Cóż, nie pozostaje nic innego, jak po prostu się tego dowiedzieć dzięki wizycie na widowni w teatrze.

To jak – plecak już spakowany? Bilety kupione? Nocleg w Gdyni zarezerwowany? W takim razie udanej muzycznej przygody – niezależnie od tego, który ze światów odwiedzisz. Pamiętaj, że to tylko 3 przykłady. W repertuarze znajdziesz znacznie więcej, np. musical Piotruś Pan w wersji 3D! Tak, 3D od dawna nie występuje tylko w kinie.

Poprzedni artykułTop 5 fryzur dla mężczyzn najłatwiejszych w układaniu
Następny artykułChatbot w służbie zdrowiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj