Technologia cyfrowa w automatyce bram

Technologia cyfrowa w automatyce bram

Zastosowanie technologii cyfrowej w automatyce bram pokazuje, jak bardzo dziedzina ta się rozwija. Warto dowiedzieć się, jakie innowacyjne rozwiązania są podjęte w tym zakresie. Można dzięki temu sprawniej sterować bramą na co dzień.

Cyfrowa przyszłość automatyki

Nowoczesne automaty do bram, zwłaszcza do bram skrzydłowych wyposażone są w silniki bezszczotkowe oraz elektronikę cyfrową, umożliwiającą kompletne i bezpieczne sterowanie napędem. Co ważne, jest to możliwe mimo niskiego zużycia energii elektrycznej. Siłowniki można wykorzystać w bramach o ciężkich skrzydłach, o maksymalnej szerokości do 5 metrów. Ich konstrukcja uwzględnia wzmocnione przez użycie tytanu ograniczniki mechaniczne, jakie można wyregulować w dowolnej pozycji. Należy je solidnie połączyć ze śrubą główną, co daje sporą stabilność zatrzymania się skrzydeł bramy zarówno podczas otwierania, jak i zamykania. Dużą zaletą takiej automatyki jest jej łatwość w sterowaniu. Korpus wykonany jest z mocnego aluminium. Siłowniki cyfrowe wyposażone są także w specjalne uchwyty do spawania, co pozwala zamontować je na bramach wjazdowych o dużych wymiarach i ciężarze. W związku z tym, sprawdzają się w obiektach przemysłowych oraz na osiedlach mieszkaniowych. Uchwyty do spawania wykonano ze stali węglowej i na dodatek je ocynkowano. Jak widać, cała konstrukcja nowoczesnej bramy jest bardzo solidna.

Warto się na nią zdecydować, podczas szukania niezawodnych rozwiązań. Tym bardziej, że codzienna obsługa tego typu bramy nie jest skomplikowana. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria takie jak piloty do bram dedykowane dla poszczególnych modeli bram, aby można było bez problemu obsłużyć bramę. Na dodatek, można też zdecydować się na zakup akcesoriów dodatkowych i mieć większą pewność, że brama zadziała bez problemu. Najważniejsze będzie również bezpieczeństwo jej użytkowania.

Popularność pilotów do bram

Akcesoria do otwierania bram, zarówno tradycyjnych jak i bardziej innowacyjnych stanowią coraz większą grupę produktów. Powszechnie natomiast używane są piloty do bram i to one zaliczają się do najbardziej popularnych. Funkcjonalne piloty do bram można zazwyczaj kupić pojedynczo bądź w zestawie. Każdy pilot znacząco ułatwia obsługę bramy. Jest do niego dołączona szczegółowa instrukcja dotycząca jego obsługi, a także wskazująca na to, co należy zrobić jeśli doszłoby do awarii. Elegancka, kompaktowa konstrukcja pilotów pozwala na ich wygodne przechowywanie w torebce lub w bezpiecznym miejscu w samochodzie. Piloty niewielkich rozmiarów można także przypinać jako breloki do kluczy. Jeśli nie orientujemy się co do tego, jaki pilot wybrać pod konkretny rodzaj bramy to zawsze pomocą będą nam służyć monterzy. Na rynku najczęściej dostępne są piloty do bram 2 – kanałowe, sprawdzające się głównie w obsłudze bram garażowych oraz wjazdowych. Obudowa takich pilotów jest wzmocniona, a więc pilot będzie chroniony przed uszkodzeniami. Wszystkie piloty do bram odporne są na uszkodzenia mechaniczne takie jak: upuszczenie, przygniecenie czy nawet przejechanie kołami samochodu. Kod w poszczególnych pilotach jest dynamicznie zmienny, czyli unikatowy. W nowoczesnych pilotach liczba kombinacji wynosi nawet… 18 trylionów! Oznacza to, że jakiekolwiek powtórzenie kodu jest niemożliwe.

Optymalne zaprogramowanie pilota

Optymalne zaprogramowanie pilota pozwoli na szybsze oraz prostsze obsługiwanie bramy, zarówno podczas jej otwierania, jak i zamykania. Zajmują się tym profesjonalni monterzy. Dobrze zaprogramowany pilot to podstawa funkcjonalności tego urządzenia. Działa ono wtedy bezawaryjnie. Warto wiedzieć o tym, że im lepiej zaprogramowany jest pilot, tym lepsze jego działanie na co dzień. Ma to znaczenie zarówno na prywatnej posesji, jak i na osiedlu mieszkaniowym. Warto wybierać piloty do bram od renomowanych producentów, aby mieć gwarancję ich niezawodności. Jeśli klientowi zależy na posiadaniu pilota wysokiej jakości to powinien zgłosić się do producenta, aby mieć szansę na zainstalowanie indywidualnie dopasowanych programów. Nie można zaprzeczyć, że rynek akcesoriów do bram mocno się rozwinął. Piloty do bram zaliczają się do produktów powszechnie stosowanych, a każda automatyczna brama powinna być obsługiwana szybko i bezpiecznie. Sposób zaprojektowania pilotów oraz posiadane przez nie funkcje w pełni umożliwiają codzienne korzystanie z nich. Dostosowanie pilota do typu bramy wraz z jego intuicyjnym działaniem sprawiają, że użytkownicy decydują się na to, by pilot był podstawowym urządzeniem do otwierania bramy. Pozostałe gadżety traktowane są jako uzupełniające.

Niezależnie od tego, czy posiadamy standardową bramę automatyczną, czy bramę opartą na technologii cyfrowej – pilot do bramy okaże się niezbędny. Urządzenie to musi być kompatybilne z centralą sterującą bramy. Dlatego tak istotne jest dokładne prześledzenie rynku przed wyborem konkretnego urządzenia sterującego. Zawsze też można zapytać ekspertów z branży o szczegóły. Monterzy podpowiedzą, jaki typ pilota będzie optymalny dla konkretnej bramy i potrzeb mieszkańców.

Poprzedni artykułNajczęściej popełniane błędy podczas zakupu butów dla dzieci
Następny artykułLeczenie łysienia androgenowego – trzy metody, na które warto dziś zwrócić szczególną uwagę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj