ZEISS PhotoFusion X — dodatkowa ochrona Twoich oczu

Soczewki fotochromowe łączą zalety okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Okulary z tymi szkłami stanowią dobrą ochronę przed promieniowaniem UV i słońcem. 

Soczewki fotochromowe zmieniając kolor, dopasowują się do aktualnych warunków oświetleniowych. Każdy producent szkieł, niezależnie rozwija swoje produkty. Najnowsza soczewka fotochromowa ZEISS, oferuje dodatkowo filtr chroniący oczy podczas pracy z komputerem.

Ochrona przed słońcem i niebieskim światłem 

Każda nowa soczewka PhotoFusion X wykonana jest z materiału BlueGuard. Ten innowacyjny materiał blokuje nawet 40% niebieskiego światła emitowanego przez ekran komputera.  

Fotochrom, który rozjaśnia się nawet 2,5x szybciej

Dla każdego użytkownika fotochromów kluczowy jest czas reakcji. W nowej soczewce zeiss-a została zmniejszona średnica cząstek barwiących, zmieniono również ich ułożenie na matrycy. Dzięki tej swoistej zmianie rozdzielczości znacznie skrócono czas odbarwiania szkieł w pomieszczeniach. Teraz soczewki odbarwiają się 2,5 x szybciej. Wynik ten został potwierdzony przez niezależne laboratorium. 

Więcej informacji: https://mozartoptyk.pl/soczewki-fotochromowe.html

Kto powinien kupić okulary fotochromowe – opinia eksperta

Poprosiliśmy o komentarz Marcela Kozyro pracownika salonów Mozart Optyk. Salon Mozart Optyk posiada tytuł specjalisty soczewek okularowych ZEISS. 

Soczewki fotochromowe są dobrym wyborem dla osób, noszących okulary do dali.  Dużo w ostatnim czasie mówi się o niekorzystnym wpływie niebieskiego światła na nasze samopoczucie i komfort pracy z komputerem.  Jeżeli pacjent używa okularów jednocześnie do komputera i dali — soczewki fotochromowe PhotoFusion X powinny być pierwszym wyborem. 

Wśród szkieł fotochromowych najczęściej wybieranymi produktami są soczewki jednoogniskowe, występują w indeksach 1,5 (standardowy) i 1,6 (pocieniany) w kolorze szarym lub brązowym na magazynie. Na zamówienie wykonujemy soczewki w wyższych indeksach i o bardziej zaawansowanych konstrukcjach.

Często fotochrom dodawany jest do okularów progresywnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zastępuje konieczność wykonania dodatkowych okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych. 

  • Referuje Marcel Kozyro

Niezależnie czy potrzebujesz okularów do komputera, dali czy progresywnych. Zacznij od wizyty w gabinecie optometrysty. Badanie wzroku zrobisz bezpośrednio w salonie optycznym, bez kolejek i rejestracji.  Pamiętaj, że dobrze dobrana moc korekcji jest podstawą komfortowego widzenia w okularach. 

Jeżeli chcesz zrobić nowe okulary w Krakowie, Żywcu lub Jaworznie — zapraszamy do naszych sklepów.

Badanie wzroku w Mozart Optyk 

Poprzedni artykułJak przygotować się do egzaminu maturalnego?
Następny artykułCiekawe motywy przedstawiane na monetach lokacyjnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj