Kredyty samochodowe, czyli nie wszystko złoto co się świeci

Fabrycznie nowe samochody cieszą się rosnącą popularnością. Chociaż wiele osób nabywa je za gotówkę, w większości przypadków zakupu finansowane są kredytem. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt bankowy, porównaj dostępne możliwości. Kredyt kredytowi nierówny – dlatego wymaga to dokładnej analizy.

Dla wielu kierowców to właśnie kredyt samochodowy jest jedyną szansą na zakup nowego pojazdu. Co prawda trzeba liczyć się ze zwrotem pożyczonych pieniędzy w wyższej kwocie, jednak to w dużej mierze od kredytobiorcy zależy wysokość całkowitej kwoty do spłaty.

Kredyt oparty o TCM – korzystne rozwiązanie?

Zależy Ci na niskiej miesięcznej racie, krótkim okresie kredytowania i możliwości wymiany pojazdu po kilku latach? W Twoje oczekiwania wpisuje się kredyt oparty o TCM, tj. cykliczną wymianę samochodów. W ramach tej formy finansowania, dealer zobowiązuje się do odkupienia użytkowanego pojazdu na atrakcyjnych warunkach. Pozyskaną w ten sposób kwotę możesz przeznaczyć na spłatę ostatniej raty oraz wkład własny nowego kredytu.

Przykładem takiej formy finansowania jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). Zaletą jest niska miesięczna rata, którą można dopasować do indywidualnej sytuacji finansowej. W oszacowaniu kosztów pomaga kalkulator kredytu samochodowego – wystarczy wpisać konkretną kwotę i ustalić parametry finansowania, aby otrzymać informacje o dostępnych pojazdach.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

W zaciąganiu kredytów samochodowych nie ma nic złego – pod warunkiem, że jest to decyzja całkowicie przemyślana. Nie można przy tym decydować się na przypadkową ofertę, ponieważ zwykle wiąże się to z koniecznością poniesienia znacznie większego wydatku.

Warto zatem poświęcić odrobinę czasu, porównując dostępne oferty. Wykorzystaj kalkulator kredytu samochodowego, a następnie przeanalizuj koszty. Weź pod uwagę jednak nie tylko oprocentowanie, ale koszty całkowite. Poznasz je, porównując RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe.

Wybierając kredyt samochodowy uwzględnij także kwestie związane z:

  • okresem kredytowania,
  • wysokością wkładu własnego,
  • wymaganiami formalnymi wobec kredytobiorcy.

Warto także uwzględnić możliwość skorzystania z dodatkowych ofert. Przykładem może być usługa Comfort Pay, która pozwala sfinansować: ubezpieczenie komunikacyjne, serwis samochodu lub przedłużenie gwarancji. Istotą jest rozłożenie na raty kosztów – z odroczeniem pierwszej płatności o miesiąc.

Wybierając kredyt samochodowy, weź pod uwagę nie tylko koszty. Sprawdź, z jakich dodatkowych opcji będziesz mógł skorzystać jako właściciel nowego pojazdu.

Poprzedni artykułWybór kurtki dla dziecka – wcale nie taki trudny!
Następny artykułLodowisko jako alternatywne rozwiązanie dla miłośników zimy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj