Kredyty samochodowe, czyli nie wszystko złoto co się świeci

Fabrycznie nowe samochody cieszą się rosnącą popularnością. Chociaż wiele osób nabywa je za gotówkę, w większości przypadków zakupu finansowane są kredytem. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt bankowy, porównaj dostępne możliwości. Kredyt kredytowi nierówny – dlatego wymaga to dokładnej analizy.

Dla wielu kierowców to właśnie kredyt samochodowy jest jedyną szansą na zakup nowego pojazdu. Co prawda trzeba liczyć się ze zwrotem pożyczonych pieniędzy w wyższej kwocie, jednak to w dużej mierze od kredytobiorcy zależy wysokość całkowitej kwoty do spłaty.

Kredyt oparty o TCM – korzystne rozwiązanie?

Zależy Ci na niskiej miesięcznej racie, krótkim okresie kredytowania i możliwości wymiany pojazdu po kilku latach? W Twoje oczekiwania wpisuje się kredyt oparty o TCM, tj. cykliczną wymianę samochodów. W ramach tej formy finansowania, dealer zobowiązuje się do odkupienia użytkowanego pojazdu na atrakcyjnych warunkach. Pozyskaną w ten sposób kwotę możesz przeznaczyć na spłatę ostatniej raty oraz wkład własny nowego kredytu.

Przykładem takiej formy finansowania jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). Zaletą jest niska miesięczna rata, którą można dopasować do indywidualnej sytuacji finansowej. W oszacowaniu kosztów pomaga kalkulator kredytu samochodowego – wystarczy wpisać konkretną kwotę i ustalić parametry finansowania, aby otrzymać informacje o dostępnych pojazdach.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

W zaciąganiu kredytów samochodowych nie ma nic złego – pod warunkiem, że jest to decyzja całkowicie przemyślana. Nie można przy tym decydować się na przypadkową ofertę, ponieważ zwykle wiąże się to z koniecznością poniesienia znacznie większego wydatku.

Warto zatem poświęcić odrobinę czasu, porównując dostępne oferty. Wykorzystaj kalkulator kredytu samochodowego, a następnie przeanalizuj koszty. Weź pod uwagę jednak nie tylko oprocentowanie, ale koszty całkowite. Poznasz je, porównując RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe.

Wybierając kredyt samochodowy uwzględnij także kwestie związane z:

  • okresem kredytowania,
  • wysokością wkładu własnego,
  • wymaganiami formalnymi wobec kredytobiorcy.

Warto także uwzględnić możliwość skorzystania z dodatkowych ofert. Przykładem może być usługa Comfort Pay, która pozwala sfinansować: ubezpieczenie komunikacyjne, serwis samochodu lub przedłużenie gwarancji. Istotą jest rozłożenie na raty kosztów – z odroczeniem pierwszej płatności o miesiąc.

Wybierając kredyt samochodowy, weź pod uwagę nie tylko koszty. Sprawdź, z jakich dodatkowych opcji będziesz mógł skorzystać jako właściciel nowego pojazdu.

Kredyty samochodowe, czyli nie wszystko złoto co się świeci
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here