5 ciekawych miejsc na rejs jachtem

Rejs jachtem to jeden z przyjemniejszych sposobów na odpoczynek na łonie natury. Miłe towarzystwo, malownicza trasa i dobra pogoda – chyba nic więcej nie trzeba, żeby taki wypad nazwać udanym. Czasem jednak pojawia się dylemat – dokąd płynąć? Jakie miejsca odwiedzić? Jeśli planuje się rejs jachtem po Polsce, z pewnością warto wziąć pod uwagę 5 miejsc na tzw. Pętli Żuławskiej, czyli liczącej ponad 300 km drodze wodnej.

Dlaczego warto wybrać Pętlę Żuławską?

Pętla Żuławska łączy szlaki znajdujące się na Wiśle, Wiśle Martwej, Królewskiej, Śmiałej, Zalewie Wiślanym, Szkarpawie, Nogacie oraz Wielkiej Świętej. Jest to część międzynarodowej trasy E70, która zaczyna się w Rotterdamie, ciągnie się przez drogi wodne Berlina, północną Polskę i Kaliningrad, a na koniec łączy się z systemem drogi wodnej Niemna. Wynajem jachtów na Żuławach i rejs po tamtejszych wodach gwarantuje piękne widoki i trasy, na których mieszczą się miejsca warte odwiedzenia.

Można śmiało stwierdzić, że jeśli chcesz podczas wycieczki nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami, a do tego zwiedzić coś ciekawego, to Pętla Żuławska w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania.

5 miejsc na rejs jachtem

W zależności od tego, na ile czasu zamierzasz wybrać się w rejs jachtem, będziesz musiał inaczej zaplanować trasę. Być może jednak uda Ci się odwiedzić przynajmniej jedno z 5 ciekawych miejsc, które mieszczą się na Pętli Żuławskiej.

  • Krynica Morska – warto tu zwiedzić charakterystyczną, czerwoną latarnię morską. Naprawdę opłaca się pokonać 105 schodków, żeby z góry popatrzeć na okolicę. Widok zapiera dech.
  • Malbork – będąc tu, po prostu szkoda byłoby nie zwiedzić Zamku Mistrzów Krzyżackich.
  • Imponująca śluza w Białej Górze – to pierwsza z czterech śluz kaskady Nogatu. Jest wyjątkowym obiektem hydrotechnicznym, a zaczęła powstawać już w 1852 r. W jej skład wchodzi też most, z którego doskonale widać panoramę doliny Wisły.
  • Gdańsk – dla miłośników wody szczególnie atrakcyjne mogą się wydać długie pobrzeże, molo w Gdańsku Brzeźnie oraz plaża. Jeśli jednak postanowisz zapuścić się w głębiej w ląd, to przejdź się ulicą Mariacką i Drogą Królewską, obejrzyj Bramę Żuraw i przyjrzyj się fontannie Neptuna.
  • Mosty zwodzone – w Elblągu, Rybinie i Drewnicy.

Jeśli chcesz wyczarterować jacht i odbyć rejs po Pętli Żuławskiej, możesz skorzystać z oferty firmy Aquaczarter, która nie tylko zapewnia komfortowe jachty motorowe, ale też pomaga zaplanować atrakcyjną trasę. Jej pracownicy uwzględniają przy tym czas trwania rejsu oraz upodobania uczestników. Chętnie podpowiedzą, co jeszcze warto zobaczyć.

Poprzedni artykułCzy na diecie można jeść makaron?
Następny artykułPieluchomajtki – refundacja: dla kogo jest dostępna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj