Top 5 fryzur dla mężczyzn najłatwiejszych w układaniu

Współczesna męska fryzura jest idealnie przystrzyżona i idealnie wyczesana. Jednak wielu mężczyzn nie chce zbyt długo czasu spędzać nad układaniem włosów. Na szczęście do dyspozycji mają kremy do włosów dla mężczyzn, czyli ultra lekkie produkty, które nie obciążają włosów. Ponieważ panowie ciągle stawiają na wygodę przedstawimy pięć fryzur naszym zdaniem najłatwiejszych w układaniu. Być może znajdziesz tu inspirację…

Fryzura na Cezara – poczuj się jak starożytny wódz

Charakterystyczna fryzura Juliusza Cezara znana z jego popiersi, czyli prosta krótka grzywka i jeszcze krócej przystrzyżone boki i tył. Taką fryzurę przez długi czas lansował Justin Timberlake. Znany z niej jest także aktor George Clooney. To bardzo wygodne męskie cięcie, które dobrze wygląda nawet w wersji bez stylizacji. Zatem używając jedynie żelu pod prysznic do mycia włosów i suszarki bez żadnych dodatków można uzyskać schludny wygląd bez wysiłku. Oczywiście taką fryzurę można również układać. Prosto przystrzyżona grzywka może nabrać „pazura”, jeśli postawisz ją do góry używając odrobinę kremu do włosów.

Długi jeż czyli Quiff – nie tylko dla miłośników lat 90-tych

Długi jeż to obok męskiego boba fryzura, która kojarzy się z latami 90-tymi. Obecnie znów jest trendy, co jest z korzyścią dla tych, którzy nie lubią spędzać przed lustrem zbyt dużo czasu. Cieniowane końcówki bardzo łatwo się układa we wszystkie strony, nadając fryzurze efekt artystycznego nieładu. Tutaj oczywiście nie wykorzystujesz tony żelu jak to miało miejsce w latach 90-tych i na początku XXI wieku. Rekomendujemy raczej lekki krem do włosów dla mężczyzny. Ta fryzura jest dobitnym potwierdzeniem tego, że dobre cięcie nie wymaga długiej stylizacji.

Pompadour na różne sposoby

Pewnie zdziwi Cię, że w naszym zestawieniu znajduje się pompadour, jednak spróbujemy obronić nasz wybór. Przede wszystkim współczesny pompadour to mocno wygolone boki, co zdecydowanie ułatwia układanie długich włosów na środku głowy. Ponadto masz tu wiele możliwości. Możesz wetrzeć po prostu odrobinę pasty lub kremu do włosów i gładko zaczesać je do tyłu. Dużo czasu nie zajmie również wykonanie fryzury na samuraja. Czyli stworzenie kucyka z dłuższych włosów. Przy odrobinie wprawy również wersja glamour tej fryzury z podniesioną grzywą, a la Elvis nie zajmie wiele czasu i wystarczy tu wbrew pozorom okrągła szczotka, pasta do włosów, a potem tylko wykończenie zimnym nawiewem suszarki.

„In the army now” czyli militarne cięcie

Nasza czwarta propozycja fryzur łatwych w układaniu to militarne cięcie. Taka fryzura nie wymaga w ogóle stylizacji, gdyż żaden niesforny kosmyk nie będzie tutaj miał prawa zwisać. Oczywiście stosuje się tu charakterystyczne cieniowanie, czyli różne długości trymowania. Boki są mocno wygolone, niemal do samej skóry, a góra niewiele dłuższa. Taka fryzura to kwintesencja prawdziwego twardziela. To również wybór dla tych, którzy swoją męską kosmetyczkę ograniczają do kosmetyków przeznaczonych do golenia i pielęgnacji twarzy.

Męski bob, czyli coś dla miłośników długich włosów

Lata 90-te to również czas, kiedy długie włosy wśród mężczyzn były bardzo modne, ale Ci którzy chcieli wyglądać nieco schludniej wybierali nieco krótsze cięcie, które jednak nie wymuszało pozbycia się całości długo zapuszczanych włosów. Taką fryzurę lansował Brad Pitt, a także Tom Cruise. Obecnie wraca na salony. Mowa o męskim bobie. Tutaj, aby nie uzyskać żeńskiego cięcia potrzebne jest przystrzyżenie końcówek włosów prosto. Taka fryzura nie wymaga długiej stylizacji wystarczy włosy umyć, nałożyć odżywkę, spłukać i wysuszyć.

Na samym końcu chcemy jeszcze wspomnieć o fryzurach, które nie znalazły się w naszym zestawieniu, a także są wygodne. Mowa tu o wygolonym boku głowy i reszcie włosów zaczesanych na bok. Nie w sposób również nie wspomnieć o tzw. glacy, czyli wygolonej głowie. To chyba najwygodniejsza męska fryzura, jednak w sytuacji gdy na głowie jeszcze jakieś kosmyki rosną wymaga częstego golenia głowy, zatem proces golenia nieco się wydłuża, niemniej jednak nie trzeba już ukrywać wysokich zakoli, czy łysiny w innym miejscu. Tutaj można postawić na długą brodę dla przeciwwagi, a także skorygowania rysów twarzy, ich złagodzenia lub wyostrzenia.

Poprzedni artykułJaki wybrać wosk lub zestaw do depilacji?
Następny artykułŚwiatowy poziom sceny musicalowej w Polsce, czyli szerokiej drogi do Gdyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj