Oczyszczanie cery trądzikowej

Z trądzikiem zmaga się coraz więcej osób. Wpływ na to ma wiele kwestii: tryb życia, kwestie zdrowotne czy środowiskowe. Niewłaściwe oczyszczanie cery trądzikowej może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Ważne jest więc, aby dbać o swoją skórę w należyty sposób i używać sprawdzonych metod oraz dobrych kosmetyków.

Manualne oczyszczanie twarzy

Niestety bywa, że osoby zmagające się z trądzikiem często dotykają skóry twarzy, a nawet wyciskają zmiany ropne w niesanitarnych warunkach. To prowadzi do zaognienia zmian i przeniesienia zarazków na kolejne obszary. Zabiegi manualnego oczyszczania twarzy powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana osoba. Dobra kosmetyczka z zapleczem naukowym i doświadczeniem w swoim fachu zadba o to, aby odpowiednio wszystko odkazić, a my będziemy zadowoleni z efektu. Nawet niewinne dotykanie twarzy w ciągu dnia z przyzwyczajenia czy drapanie się może doprowadzić do negatywnych rezultatów.

Zmywanie makijażu

Pamiętajmy, aby zawsze zmywać makijaż przed położeniem się do łóżka. Jest to niezwykle ważne z wielu względów. Po pierwsze nasza skóra potrzebuje oddechu w ciągu nocy, a w makijażu jest wiele różnych substancji, które mogą go ograniczać, na przykład silikony. Może to doprowadzić do zatkania porów, w efekcie czego powstaną nowe zmiany. Po drugie resztki makijażu osadzają się na poszewkach, gdzie zaczynają namnażać się różne bakterie. Kolejnej nocy, gdy będziemy przykładać twarz do poduszki, bakterie te przejdą na naszą skórę. Przy problemach z trądzikiem warto również zmieniać poszewkę co kilka dni albo co tydzień.

Rutyna pielęgnacyjna

Oczyszczanie cery trądzikowej powinno być łagodne, ale skuteczne. Nie chcemy dodatkowo podrażniać skóry, bo może zareagować ona kolejnymi wypryskami. W kosmetykach szukajmy więc substancji antybakteryjnych i łagodzących. Jeśli używamy kosmetyków do makijażu, oczyszczanie powinno odbywać się dwuetapowo – najpierw zmyć makijaż, potem dokładnie oczyścić twarz drugi raz. Po umyciu twarzy powinno się zastosować tonik w celu przywrócenia skórze naturalnego pH, które zostało zmienione w trakcie oczyszczania. Znów najlepiej, jeśli tonik nie ma substancji drażniących (na przykład etanolu) a łagodzące. Nie bójmy się używać kremów przy cerze trądzikowej. Cera ta, jak każda, potrzebuje nawilżenia, a odpowiedni krem nie powinien wcale zaostrzać problemu. Pamiętajmy, aby wystrzegać się substancji takich jak parafina (inaczej olej mineralny), wazelina czy silikon. Jeśli pozbawimy naszą skórę możliwości odpowiedniego nawilżenia, po prostu zacznie się ona przesuszać. A sucha skóra z trądzikiem potrafi być bolesnym doznaniem.

Peelingi

Cera trądzikowa potrzebuje tego, aby ją złuszczać. W tym celu stosuje się maksymalnie raz w tygodniu peelingi enzymatyczne. Te ziarniste są przeznaczone dla skóry bez stanów zapalnych. Jeśli stosujemy peeling ziarnisty na cerze trądzikowej, roznosimy zarazki po całej twarzy. Peeling enzymatyczny nie podrażnia skóry poprzez pocieranie, a jedynie delikatnie rozpuszcza wierzchnią warstwę skóry, którą należy usunąć, zatem oczyszczanie cery trądzikowej będzie łagodne i skuteczne.

Poprzedni artykułWynajem mieszkania od osoby prywatnej
Następny artykułSystem SCADA w OptiMESie – idealne połączenie dla Twojej produkcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj