5 powodów, dla których warto zmienić smartfon na Dual SIM

Niektóre smartfony pozwalają na obsługiwanie dwóch różnych kart SIM jednocześnie. To duża wygoda, jeśli nie chcesz korzystać z kilku aparatów i mieć wszystkie numery telefonów w jednym miejscu. Zalet tego rozwiązania jest bardzo dużo. Dlaczego warto zmienić smartfona na Dual SIM? Sprawdź!

1. Połączenie telefonu służbowego i prywatnego

To najczęstszy powód, dla którego wielu z nas wybiera telefon Dual SIM. Wiele osób otrzymuje z pracy telefon służbowy, ale nie może wykorzystywać go do prywatnych spraw. Noszenie przy sobie dwóch komórek jest natomiast problematyczne – trzeba o nich pamiętać, dbać o nie i znaleźć dla nich miejsca w kieszeniach czy torebce. Dual SIM to najlepszy sposób na to, by zrezygnować z jednego aparatu i móc przez jeden telefon załatwiać sprawy i służbowe, i prywatne.

2. Telefony na abonament – łączenie opcji

Z Dual SIM często korzystają także osoby, które nie chcą wydawać za dużo pieniędzy na telefon. Posiadanie dwóch numerów często oznacza oszczędności, czasami nawet znaczne. Dzieje się tak, gdy masz bardzo korzystną ofertę na telefon, na przykład w opcji dla rodzin, a inna sieć oferuje pakiet Internetu za niewielką opłatą. Dzięki temu dwa telefony na abonament mogą stworzyć jedną idealną ofertę dla Ciebie, a Dual SIM sprawia, że nie musisz mieć ze sobą dwóch aparatów.

3. Telefon nieoficjalny

Niektórzy decydują się na drugi numer telefonu, na przykład na kartę, do załatwiania innych spraw. To numer, który podaje się na przykład w ogłoszeniach publikowanych w sieci, odpowiedziach na różne oferty czy do kontaktu z osobami poznanymi w Internecie. Takie rozwiązanie pozwala na wyłączenie tego „nieoficjalnego” telefonu, a jednocześnie na bycie w kontakcie z rodziną czy przyjaciółmi.

4. Karta SIM działająca w kraju i za granicą

Z Dual SIM bardzo często korzystają osoby, które często wyjeżdżają z kraju – zarówno pracownicy, jak i zapaleni podróżnicy. Dotyczy to także osób, które sezonowo pracują poza Polską i przez kilka tygodni są za granicą, a przez kilka kolejnych w domu. Czasami warto skorzystać z oferty operatora zagranicznego niż z roamingu w polskiej sieci. Dual SIM pozwala na posiadanie jednego telefonu do obu tych opcji.

5. Wygodna obsługa Internetu

Ten punkt także dotyczy osób, które często wyjeżdżają za granicę. Dzięki Dual SIM można swobodnie korzystać z Internetu za granicą. Telefony na abonament najczęściej mają dość duże pakiety, ale w czasie podróży, kiedy nie ma możliwości skorzystania z sieci stacjonarnej i sieć wykorzystuje się cały czas, mogą się okazać za małe. Zainstalowanie drugiej karty SIM z atrakcyjnym pakietem może być naprawdę komfortowym rozwiązaniem tego problemu. Będziesz mieć pewność, że w drodze Internetu Ci nie zabraknie.

Poprzedni artykułCo możemy powiedzieć o zabawkach Lamaze?
Następny artykułUsługi sprzątania mieszkań – dlaczego są tak popularne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj