Wyposażenie placu zabaw musi być przede wszystkim bezpieczne i trwałe. Dlatego wybierając zestawy zabawowe, należy zwrócić uwagę na ich jakość i materiał, z którego zostały wykonane. Drewniane place zabaw są wytrzymałe i estetyczne, dzięki czemu zyskają uznanie najbardziej wymagających klientów.
- Drewniane place zabaw dla dzieci sprawdzą się też w ogrodzie
- Z jakiego rodzaju drewna powstają drewniane place zabaw?
Drewniane place zabaw dla dzieci mają wiele wersji, które są bazą do kreatywnych zabaw. Są wśród nich między innymi zjeżdżalnie, piaskownice, konstrukcje w kształcie wieży, statku oraz zestawy integracyjne umożliwiające zabawę dzieciom poruszającym się przy pomocy wózka.
Drewniane plac zabaw dla dzieci sprawdzą się też w ogrodzie
Drewniane place zabaw dla dzieci sprawdzą się nie tylko na publicznym placu zabaw, ale też w przydomowym ogródku. Wśród urządzeń znajdziemy małe i duże zabawki, więc bez problemu wybierzemy takie, które zapewnią codzienną zabawę naszym dzieciom. W tym przypadku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca i łatwo wkomponują się w otoczenie. Najmłodsze dzieci na pewno ucieszą się z piaskownicy, która posiada wyznaczone miejsca do siedzenia oraz sklepik i tablicę edukacyjną. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieści się w każdym ogrodzie. Również wieża ze zjeżdżalnią dostarczy dzieciom dużo radości i okazji do zabawy z przyjaciółmi. Drewniane place zabaw znajdziesz na stronie https://playtime.pl/place-zabaw/199/drewniane.
Z jakiego rodzaju drewna powstają drewniane place zabaw?
Wybierając drewniane place zabaw warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna oraz sposób technologii jego obróbki, ponieważ ma to wpływ na wytrzymałość i estetykę placu. Do budowy placów zabaw najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe lub świerkowe. Jednak biorąc pod uwagę rodzaj obróbki materiału, możemy podzielić je na 3 kategorie. Są to:
- Drewno rdzeniowe, czyli najpopularniejszy materiał stosowany do budowy placów zabaw. Cechuje go niska cena, ale też mniejsza trwałość i słabe walory estetyczne. Powstaje poprzez obtoczenie młodego drzewa wzdłuż rdzenia. Elementy, które zostały obrobione w ten sposób, mogą pękać wokół rdzenia z powodu dużego naprężenia wewnętrznego. Takie drewno często się też odkształca i rozwarstwia.
- Drewno bezrdzeniowe to rodzaj obróbki drewna, który jest najrzadziej spotykany na placach zabaw. W tym przypadku elementy drewniane zostały wycięte z pnia drzewa w taki sposób, aby nie zawierały rdzenia. Sprawia to, że naprężenia występujące w elementach są mniejsze, dzięki czemu mniejsza jest podatność na pęknięcia i odkształcenia.
- Drewno klejone to rozwiązanie stosowane najczęściej, szczególnie w przypadku urządzeń o wysokiej jakości. Mamy tu do czynienia ze sklejeniem wielu warstw suchych desek, które są później poddawane dalszej obróbce. Elementy wykonane z drewna klejonego są bardzo trwałe i cechują je minimalne naprężenia wewnętrzne. Są też najbardziej estetyczne.