Wyjątkowe pisanki na Wielkanoc – jak je ozdobić?

Zdobienie pisanek wielkanocnych daje wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W tej sytuacji ogranicza nas jedynie wyobraźnia, gdyż do wyboru mamy wiele pomysłów na dekorację pisanek wielkanocnych! Możemy je przyozdabiać z użyciem flamastrów, farbek, piórek, koronek i wielu innych dekoracji, w zależności od tego, jakie efekty pragniemy uzyskać. Jak zatem udekorować piękne i wyjątkowe pisanki?

Pisanki wielkanocne

Cudowne pisanki na Wielkanoc kojarzą nam się z wiosną i otoczeniem budzącym się do życia po zimie. Nic w tym dziwnego, gdyż stanowią one symbol odrodzenia się życia! Jak stworzyć kwieciste pisanki z dziećmi? To zadanie nie jest trudne – w tym celu przydadzą nam się jajka, farbki i mały pędzelek. Jeżeli chcemy zadbać o precyzję w tworzeniu kwiatowych wzorów, możemy wcześniej naszkicować dany wzór miękkim ołówkiem na skorupce jajka. 

Łatwe pisanki dla dzieci

Jak stworzyć w łatwy sposób pisanki z dziećmi? Godne uwagi są między innymi kraszanki, czyli najprostsze do wykonania jajka wielkanocne. Przygotujmy w tym celu barwniki spożywcze i jajka. Wspomniane barwniki spożywcze należy rozpuścić w wodzie, a następnie dodać trochę octu (ma on za zadanie wzmacniać barwę na pisankach). Potem zanurzamy w nich ugotowane jajka i gotowe – mamy już pisankę w odpowiednim kolorze. W dawnych czasach stosowano jedynie barwniki naturalne, takie jak sok z buraków lub kora olchy lub uzyskiwano dane kolory za pomocą łupinek cebuli. 

Niezwykle efektywną i prostą techniką są także tzw. pisanki-drapanki. Do ich stworzenia potrzebujemy jajka, barwniki naturalne lub spożywcze i ostry przedmiot (metalowy pilniczek lub nożyk). Pierwszy krok to zabarwienia jaja na konkretny kolor. Gdy pisanka ostygnie, możemy wydrapywać na niej różnorodne wzorki! Użycie ostrych narzędzi sprawia, że taka metoda jest zazwyczaj stosowana ze starszymi dziećmi. 

Pamiętajmy o tym, że podczas tworzenia pięknych pisanek ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Do dyspozycji mamy wiele materiałów i sposobów dekoracji, które dopasujemy do swoich oczekiwań. 

Poprzedni artykułJak prawidłowo przeprowadzić demakijaż twarzy?
Następny artykułJak oceniać zdolność spółki do przetrwania kryzysu na rynku giełdowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj