Dlaczego nauka nowego języka to dobre postanowienie noworoczne?

Postanowienia noworoczne są wspaniałe, jednak nie powinny dotyczyć nierealnych marzeń czy pragnień, lecz celów możliwych do realizacji. Nauka nowych umiejętności jest więc dobrym wyborem dla osób, które naprawdę zamierzają zrealizować postanowienia – przekonaj się sam!

Postanowienie możliwe do spełnienia

Większość osób miała w swoim życiu sytuację, w której z całej listy postanowień noworocznych udało się zrealizować tylko nieliczne – albo żadnego. Problem leży często w wybieraniu postanowień zbyt trudnych do realizacji lub w wyznaczaniu sobie zbyt ambitnych celów.

Najlepiej więc wyznaczać sobie postanowienia związane z rozwojem. „Znajdę miłość w nowym roku” lub „stanę się lepszym człowiekiem” to postanowienia piękne, ale zbyt ogólne i nieokreślone. Nigdy nie wiadomo, jakie sytuacje spotkają nas w nowym roku, dlatego lepiej zdecydować się na postanowienia związane z nauką nowych umiejętności – np. języka. Sprawdź, dlaczego to dobry wybór.

Ciąg przyczynowo-skutkowy

Zwykle zaczyna się od jednej decyzji. Jeśli zdecydujesz się na naukę, być może właśnie dzięki nowemu językowi poznasz ciekawych ludzi i miejsca lub odkryjesz nowe pasje. Każda wiedza jest przydatna, a języki są ważne właśnie dlatego, że otwierają nasze głowy na świat. Podczas nauki języka poznajesz nową kulturę, zwyczaje, a nawet zupełnie nowe sposoby prowadzenia rozmów, rozwiązywania trudnych sytuacji czy wyrażania uczuć. Podejmując więc jedną decyzję o nauce języka, możesz zapoczątkować w swoim życiu cały szereg pozytywnych zmian.

Wystarczy chcieć

Warto wyznaczać sobie takie postanowienia, w których nie określamy dokładnie, na jakim poziomie chcemy znaleźć się pod koniec roku. ,,Schudnę” brzmi przecież dużo realniej niż ,,schudnę 20 kg”. Także w nauce języka należy po prostu spróbować i poczuć chęć poszerzania wiedzy, zamiast wyznaczać sobie sztuczne cele do osiągnięcia. To nieważne, ile dokładnie nauczysz się w ciągu roku – nie warto o tym myśleć. Najważniejsze jest to, aby w ogóle zacząć, a w początkach nauki może pomóc Lincoln – szkoła językowa.

Postanowienia noworoczne mogą sprawiać dużo frajdy, jeśli wybierzemy je z głową (i z sercem). Być może warto więc w tym roku postawić właśnie na naukę języka!

Poprzedni artykułCzym się kierować, wybierając prezent dla kogoś bliskiego? Inspiracje
Następny artykułJak nauczyć się języka hiszpańskiego – sprawdzone porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj