Jak chronić dziecko przed infekcjami wiosną?

Powrót do szkoły jest powszechnie uznawany w środowisku medycznym jako czas, kiedy wiele dzieci zaraża się wirusowymi infekcjami dróg oddechowych od kolegów z klasy. Szczególnie ważne jest przestrzeganie dobrych praktyk higienicznych, aby zmniejszyć szanse na złapanie chorób. Dzięki naszym wskazówkom o wiele łatwiejsza stanie się ochrona przed infekcjami, którymi dziecko może zarazić się w szkole.

Częste mycie rąk

Ręce są największym rezerwuarem i nośnikiem niechcianych zarazków. Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki ludzie łapią przeziębienie i grypę jest dotykanie skażonej powierzchni, a następnie pocieranie nosa lub oczu. Myj ręce często, szczególnie:

  • przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłków
  • przed jedzeniem i po skorzystaniu z łazienki
  • po kontakcie ze zwierzętami lub odpadami zwierzęcymi
  • gdy masz brudne ręce
  • oraz częściej, gdy ktoś w Twoim domu jest chory.

Unikaj niepotrzebnego kontaktu z dużą ilością osób. Nie zawsze łatwo jest rozpoznać, kiedy ktoś jest chory, a niektórzy ludzie są zarażeni nawet przed wystąpieniem objawów, więc jeśli możesz, unikaj dużych skupisk ludzi.

Unikaj bliskiego kontaktu z ludźmi, gdy jesteś chory. Nie jest możliwe całkowite unikanie osób chorych. Ale możesz pomóc w walce z problemem, jeśli będziesz unikać narażania innych ludzi na kontakt z zarazkami swoimi lub dziecka, kiedy ty lub twoje dzieci są chore. Nie pozwalaj im chodzić do szkoły lub przedszkola, jeśli są chore.

Naucz swoje dzieci „etykiety kaszlu”. Ważne, by dziecko odwracało głowę, gdy kaszle, a usta zasłaniało chusteczką.

Czyszczenie zabrudzonych powierzchni

Regularnie czyść wodą z mydłem i dezynfekuj powierzchnie, zabawki i przedmioty, które młodsze dzieci mogą wkładać do ust. Pomocne może być również wycieranie powierzchni ręcznikami papierowymi, które można wyrzucić, lub ręcznikami materiałowymi, które można potem wyprać.

Leczenie

Chociaż nie ma lekarstwa na przeziębienie, możesz sprawić, że Twoje dziecko będzie się czuło bardziej komfortowo, gdy je złapie. Podawaj dziecku dużo płynów. Płukanie gardła słoną wodą może złagodzić ból gardła, a para wodna pomaga pozbyć się przekrwienia. Jeśli objawom przeziębienia towarzyszy wysoka gorączka, silne bóle mięśni i wyczerpanie, dziecko może mieć grypę. Porozmawiaj z lekarzem o innych sposobach łagodzenia objawów.

Dzieci poniżej 2 roku życia potrzebują pomocy opiekuna, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Często myj ręce dziecka i dezynfekuj wspólne zabawki. Jeżeli Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola, dokładnie zapoznaj się z zasadami dotyczącymi chorych dzieci i kwestii higieny.

Jeżeli Twoje dziecko zachoruje, trzymaj je w domu i z dala od innych dzieci do czasu, aż minie okres zakaźny. Jeśli nie jesteś pewien, jak długo powinien trwać ten okres, skontaktuj się z lekarzem.

Przyczyną chorób u dzieci może być zbyt lekkie ubranie. Pamiętaj, by ubierać dziecko na cebulkę i zakładać mu czapkę. Czapki wiosenne dla dzieci są komfortowe w noszeniu i nie krępują ruchów. W sklepie internetowym znajdziesz różnego rodzaju nakrycia głowy – czapki z daszkiem dla dzieci i kapelusze dla dzieci. Wybieraj produkty wykonane z naturalnych materiałów. To samo dotyczy również okolicznościowych nakryć głowy, takich jak czapeczka do chrztu.

 

Poprzedni artykułCRM dla agencji nieruchomości – jak wybrać?
Następny artykułWiosenne porządki – wpuść do domu odrobinę świeżości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj