Schody z kostki o dużej powierzchni – cechy i sposób montażu

Schody wykonamy najszybciej, wykorzystując dużą kostkę nazywaną też stopniami blokowymi. Mają one zarówno praktyczne, jak i wizualne zalety. Odnajdują się dobrze zwłaszcza przy domach w stylistyce modernistycznej. Znakomicie sprawdzą się jako uzupełnienie projektu ogrodu – nie będą co prawda ozdobą samą w sobie, ale świetnie podkreślą piękne rabaty. Przede wszystkim jednak schody z kostki o dużej powierzchni pozwalają na ukończenie prac w rekordowo krótkim czasie!

Różne zastosowania stopni blokowych

Dziś myślimy o schodach kostki dużych rozmiarów jako o rozwiązaniu nowoczesnym. Warto jednak zauważyć, że tego rodzaju stopnie były wykorzystywane kiedyś w dworkach. Jeśli chcemy nadać takim schodom charakteru i dostosować je do elementów znajdujących się w pobliżu, możemy zdecydować się na jedną z niestandardowych faktur. W wiejskim ogrodzie, takim, w którym pojawia się drewno, możemy na przykład zamontować bloki z betonu palonego, które mają nieregularną powierzchnię. Im bardziej minimalistyczne i nowoczesne otoczenie, tym lepiej sprawdzą się w nim schody z kostki szlifowanej.

W jaki sposób montowane są stopnie blokowe?

Montaż dużych stopni z betonu nie wymaga wykonania niektórych czynności koniecznych przy bardziej tradycyjnym materiale. Jedną z nich jest izolacja chroniąca przed zgubnym działaniem wody. Nie jest też wymagane odpowiednie przygotowanie podłoża przez wylanie betonu. Są miejsca, w których z bloków betonowych możemy korzystać jako elementu samonośnego. Musimy się jednak wtedy upewnić, że taka ścieżka nie będzie bardzo eksploatowana. W szczególnych przypadkach jako zabezpieczenie stosowany jest żwir. Pełni on funkcję chroniącą przed działaniem mrozu. Jego warstwa powinna mieć około dwadzieścia – dwadzieścia pięć centymetrów. Na wierzch kładziemy półsuchy beton, który stanie się naszą podstawą. Od tego momentu musimy zadbać o zastosowanie “zakładki” – części znajdujące się na poszczególnych poziomach powinny nachodzić na siebie na około dwa centymetry.

Podsumowanie

Jednym z ogromnych plusów schodów z kostki o dużej powierzchni jest możliwość personalizacji. Bloki mogą przybrać różne rozmiary i kształty (producent przygotuje odpowiednią dla zamawiającego wersję). Istnieje również możliwość wyposażenia schodów z kostki – bloczków w dodatkowe akcesoria, na przykład pasek antypoślizgowy czy robiące duże wrażenie światła LED. Na pewno znajdziesz rozwiązanie do swojego ogrodu lub przed wejście do domu!

Poprzedni artykułRodzaje rolet wewnętrznych
Następny artykułNadpotliwość – problem nie tylko okolic pach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj