Podstawowe wyposażenie sypialni

Sypialnia to jedna z najbardziej osobistych przestrzeni w każdym domu. I chociaż nazwa wskazuje, że w pomieszczeniu tym głównie się śpi, najczęściej w sypialniach organizuje się również meble do przechowywania ubrań oraz bielizny.

Podstawowe wyposażenie sypialni
Centralnym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Nowoczesne łóżko do sypialni można kupić w różnych rozmiarach. Sporo osób decyduje się na tak zwany king size – sklepy coraz częściej używają tego sformułowania do opisu łóżko o największych rozmiarach. Rzeczywiście na takim łóżku mogą wygodnie wyspać się nawet trzy lub cztery osoby, z reguły decydują się na nie osoby mające albo sypialnią o dużej powierzchni, lub te, które przez pewien czas planują spać ze swoimi dziećmi. Współcześnie sporo osób wybiera łóżka z ciekawymi zagłówkami. Lozko pikowane, z tapicerowanym zagłówkiem, pokrytym na przykład aksamitem lub tkaniną przypominającą zamsz, w stonowanych kolorach ( najczęściej różne odcienie szarości i beżu), to jeden z najbardziej popularnych obecnie modeli. Oczywiście sam zagłówek i rama łóżka to jeszcze nie wszystko – trzeba dokupić do tego wygodny materac. Na wybór materaca warto poświęcić trochę więcej czasu, bo tak naprawdę to właśnie od niego głównie zależy komfort wypoczynku.

Szafa do sypialni
Drugi integralny mebel w sypialni to szafa. Polacy często decydują się na szafy w zabudowie, gdyż w wielu mieszkaniach znajdują się odpowiednie do tego wnęki. Jednak nawet bez tego typu wnęki w praktycznie każdej sypialni zmieści się nawet nieduża szafa. Najbardziej popularny model to szafa przesuwna 160 cm – chociaż nie jest imponująco duża, to doskonale wpasowuje się do niedużych polskich sypialni. Jeżeli tylko metraż na to pozwoli, można zdecydować się na szafę większą. Jeszcze jeden ważny mebel to komoda, którą warto dopasować do pozostałego wyposażenia. Szuflady komody pozwalają na dobrą organizację i zagospodarowanie – do ich wnętrza można dokupić specjalne organizery, w których można poukładać swoją bieliznę osobistą, skarpetki czy paski.

Poprzedni artykułEkspozytory reklamowe, czyli promocja w marketach
Następny artykułIle trzeba zapłacić za drzwi na zamówienie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj