Wady i zalety osłonek na brodawki – sprawdź!

Chociaż karmienie piersią wpisane jest w fizjologię, niektóre kobiety mają „pod górkę”. Wklęsłe brodawki wcale jednak nie muszą być przeszkodą w podawaniu noworodkowi naturalnego pokarmu. Z pomocą przychodzą osłonki na brodawki. Poznaj ich wady i zalety, dzięki czemu dowiesz się, czy to rozwiązanie dedykowane również Tobie.

Osłonki na brodawki (znane również jako kapturki do karmienia) to akcesoria, w które zaopatruje się wiele kobiet spodziewających się dziecka. Jednak nie wszystkie panie muszą je stosować – ich wykorzystywanie bywa pomocne tylko w niektórych przypadkach.

Kiedy stosować osłonki na brodawki?

Osłonki na brodawki zostały skonstruowane tak, aby imitować fragment piersi. Powstały przede wszystkim w celu ułatwienia karmienia tym kobietom, które mają problem z wklęsłymi brodawkami. Właśnie w takim przypadku noworodek ma trudność z prawidłowym uchwyceniem brodawki, co przekłada się na niską efektywność ssania.

Tego rodzaju akcesoria poleca się również w przypadku wcześniaków – jednak wyłącznie wtedy, gdy pojawia się problem w uchwyceniu brodawki. Dlatego nie zaleca się stosowania kapturków od razu – wśród wcześniaków jest wiele noworodków, które doskonale radzą sobie z chwytaniem brodawki.

Osłonki na piersi – poznaj zalety

Osłonki na brodawki to akcesoria, z których korzystanie niesie za sobą wiele korzyści. Wśród najważniejszych zalet wymienić można przede wszystkim możliwość uniknięcia podawania butelki przez kobiety z problematycznymi brodawkami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji kapturków noworodek ma możliwość chwycenia brodawek, co pozwala na pobieranie pokarmu.

Osłonki na brodawki – czy mają wady?

Osłonki na brodawki jako tako nie mają większych wad. Pewne niedogodności mogą być następstwem – nie tyle stosowania kapturków – ile ich nieprawidłowego wykorzystania.

Jeśli maluch chwyta samą „sztuczną brodawkę”, wówczas ssanie będzie nieefektywne. To z kolei może przyczynić się do zmniejszenia laktacji. Dlatego ważne jest, aby noworodek szeroko otwierał buzię – tak jakby chwytał brodawkę wraz ze znaczną częścią otoczki.

Zanim zaczniesz stosować kapturki…

Osłonki na brodawki są akcesoriami łatwo dostępnymi. Zanim jednak zdecydujesz się z nich skorzystać, pamiętaj o kilku kwestiach:

  • nie nakładaj kapturków do pierwszych karmień – być może noworodek doskonale poradzi sobie z uchwyceniem nawet wklęsłych brodawek,
  • nie stosuj osłonek przy poranionych brodawkach – w tym przypadku lepiej popracuj nad odpowiednią techniką karmienia i zadbaj o to, by maluch chwytał nie tylko samą brodawkę, ale i większą część otoczki,
  • staraj się stosować kapturki jak najkrócej.

Decydując się na zakup osłonek na brodawki, zwróć uwagę na materiał wykonania oraz rozmiar. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że tego rodzaju akcesoria są dobrze dopasowane.

Poprzedni artykułKurtki dżinsowe zimą – jak je nosić?
Następny artykułLiving coral – kolor roku Pantone na włosach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj