Ile trzeba zapłacić za drzwi na zamówienie?

Gdy żadne gotowe drzwi z oferty producenta nie pasują, jedynym rozwiązaniem są drzwi na zamówienie. Ile trzeba będzie dopłacić za wykonanie drzwi na wymiar?

Wielu właścicieli starszych budynków ma problemy z doborem odpowiednich drzwi zewnętrznych. Kiedyś, gdy nie stosowano ustandaryzowanych rozmiarów stolarki drzwiowej, drzwi miały różne rozmiary. Dzisiaj to duży problem, gdy chcemy zakupić nową stolarkę, ponieważ w sprzedaży znajdziemy głównie modele o najpopularniejszych rozmiarach, na przykład 90 x 200 cm, 120 x 200 cm z dostawką. Jeżeli w sprzedaży nie można znaleźć odpowiednich drzwi gotowych, rozwiązaniem będą drzwi na zamówienie, czyli wykonane na wymiar, zgodnie z życzeniami klienta. Ile to kosztuje?

Drzwi na wymiar – nie takie drogie, jak może się wydawać

Wiele osób uważa, że drzwi na zamówienie są bardzo drogie. Jednak w rzeczywistości wcale nie musimy płacić na nie znacznie więcej niż za drzwi o standardowych wymiarach. Przykładowo, poszerzenie drzwi o 2 centymetry albo pomniejszenie ich o 2 centymetry, aby dopasować je do otworu drzwiowego, będzie wiązało się z dopłatą w wysokość 10 proc. Podobna dopłata dotyczy drzwi o niższej albo wyższej wysokości od standardu. Wykonanie dostawki bocznej na wymiar będzie związane z dopłatą wynoszącą od około 50 proc. do 70 proc. w zależności od jej szerokości oraz konstrukcji – stała, ruchoma. Dopłacimy również wtedy, gdy będziemy chcieli zamówić lepszej klasy klamki oraz zamki. W zależności od modelu trzeba będzie zapłacić od około 200 do 400 złotych.

Drzwi na wymiar – dopłata także za inny kolor

Firmy wykonujące drzwi na zamówienie najczęściej oddają klientom do dyspozycji kilka podstawowych kolorów do wyboru. Jeśli jednak będziemy chcieli zakupić drzwi na zamówienie w kolorze innym niż standardowy, w takim przypadku także musimy przygotować się na dopłatę. Najczęściej należy uiścić dopłatę na poziomie 10 proc. Dokładną wycenę drzwi na zamówienie można otrzymać najczęściej bez żadnych dodatkowych dopłat – wystarczy tylko skontaktować się z firmą i umówić się na spotkanie z jej przedstawicielem albo udać się do jej siedziby z pobranymi przez siebie wymiarami. Więcej na http://www.drzwi-pasywne.pl/seria/drzwi-na-zamowienie/.

Poprzedni artykułPodstawowe wyposażenie sypialni
Następny artykułOcena bezpieczeństwa maszyn a ryzyko w miejscu pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj