Strategie dla Nerfów

Jeżeli masz już swoją wyrzutnię piankowych pocisków Nerf, z pewnością chcesz przetestować pełnię jej możliwości w konkretnej rozgrywce. Aby jednak w pełni zaangażować się w zabawę i poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy, warto przyjąć jedną z możliwych strategii i po prostu grać całą grupą według ustalonego z góry scenariusza. Oto jak możecie ułożyć i zaplanować swoją Nerf-rozgrywkę.

Zasada nr 1 – określ swoją bazę

Jedną z najważniejszych kwestii podczas Nerfowej „wojny” jest to, jak i gdzie zamierzasz założyć swoją bazę. Zgodnie z ogólną zasadą baza powinna znajdować się tak, aby jej plecy były chronione przez ścianę lub inną zaporę. W ten sposób będziesz musiał monitorować tylko trzy strony atakujących i będziesz mógł bezpiecznie przechowywać w bazie dodatkową amunicję i inną broń, która na początku rozgrywki nie jest używana.

Po założeniu bazy kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest ustawienie barier oraz ścian ochronnych. Nie tylko będą one Tobie służyć jako osłona, ale będziesz mógł ustawić swoje zapasowe bronie obronne za tymi barierami. Wszystko po to, byś mógł odeprzeć atakującego wroga bez narażania się na otwarty ogień.

Pamiętaj, że wybór broni, którą zamierzasz użyć do obrony swojej bazy, ma kluczowe znaczenie. Jeśli bierzesz udział w wojnie na otwartym polu, będziesz potrzebował broni o dużym zasięgu. Jednakże, jeśli znajdujesz się na bardziej zakrytym terytorium lub w pomieszczeniu, prawdopodobnie będziesz potrzebować wyrzutni Nerf o standardowym zasięgu.

Wybierz sposób obrony

Aby chronić swój fort skutecznie należy wybrać jedną z dwóch podstawowych strategii.

Pierwsza z nich zakłada użycie zastraszenia. To oznacza użycie ciężkiego ostrzału artyleryjskiego przeciwko zbliżającemu się wrogowi, niezależnie od dokładności strzałów. To zmusi przeciwnika do wycofania się. Niestety wadą tego podejścia jest zużywanie dużej ilości rzutek w bardzo krótkim czasie. Dlatego najlepiej jest stosować tę strategię, gdy nadjeżdżający przeciwnik jest silny, a Twoja drużyna ma wielu obrońców z dostępem do mocno mobilnej broni.

Alternatywą dla tej strategii jest całkowite unikanie strzelania. W ten sposób uśpisz wroga w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa i przekonasz go do zbliżenia się na bliskie odległości. Gdy to zrobi, będziesz miał okazję by otworzyć ogień w ostatniej chwili, co zwiększy Twoją dokładność. Jeśli wróg zaatakuje w przemyślanej konfiguracji, najlepszym sposobem na przeciwdziałanie mu będzie użycie broni typu Magstrike lub Vulcano. Jeśli zdecydujesz się na tę strategię pamiętaj jednak, aby zawsze upewnić się, że Twoje wyrzutnie są wstępnie napompowane.

Powodzenia!

Poprzedni artykułZasmażka – przeżytek PRL? Zobacz, w jakich potrawach to nieodzowny element!
Następny artykułJak leczyć uczulenie na proszek do prania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj