Rodzaje implantów zębów

Utrata zębów jest problematyczna – nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem funkcjonalnym. Pierwszą rzeczą, o której warto pamiętać, jest fakt, że brak zębów rzutuje na naszą samoocenę. Zmienia się sposób postrzegania nas samych pod względem wizualnym – niestety, na naszą niekorzyść. Zmienia się także to, jak inni postrzegają nas – bo w końcu piękny, lśniący, pełny uśmiech to domena zdrowych osób!

Prócz tego, w kwestii funkcjonalnych, nasz uśmiech również nie będzie pełnić swojej funkcji tak, jak powinien. Brak zębów powoduje, że nie jesteśmy w stanie prawidłowo przegryzać ulubionych posiłków, co powoduje, że przełykając je, kęsy są bardzo duże i przez to proces trawienia nie może przebiegać prawidłowo. To powoduje powstawanie różnych nieprzyjemnych schorzeń związanych z układem pokarmowym.

Aby uniknąć tych i wielu innych konsekwencji nieposiadania zębów, rozsądnie jest zainteresować się implantami stomatologicznymi. Implanty stomatologiczne to małe wszczepy, mające docelowo zastąpić korzeń zęba złamanego, czy też utraconego na skutek działania innych czynników. Implanty wykorzystuje się jako podstawę dla koron protetycznych – mocuje się na nich korony protetyczne, przez co cała konstrukcja doskonale imituje naturalnego zęba, w stopniu bardzo zbliżonym.

Implanty tytanowe – co warto wiedzieć?

Pierwszym rodzajem oferowanych implantów na rynku stomatologicznym są implanty tytanowe. Implanty tytanowe charakteryzują się materiałem, z którego zostały wykonane. Do wykonania implantów stomatologicznych wykorzystuje się tytan – biozgodny materiał, który świetnie łączy się z kością. Jego minusem jest niestety fakt, iż u niektórych pacjentów może wywoływać on reakcje alergiczne. Niemniej jednak, implant tytanowy charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością.

Czym są implanty cyrkonowe?

Implanty cyrkonowe, podobnie jak implanty tytanowe, służą zastąpieniu korzenia zęba. Identyczna jest także jego funkcja – wykorzystanie implantu stomatologicznego wykonanego z tlenku cyrkonu opiera się na jednej funkcji – utrzymaniu korony sztucznej (protetycznej), będącej zastępstwem dla naturalnego zęba.

W ostatecznym rozrachunku, dla niektórych pacjentów implanty tytanowe mogą się wydawać lepsze, a część pacjentów uzna, że implanty cyrkonowe lepiej sprawdzą się dla ich potrzeb. Warto jest podjąć ostateczną decyzję na temat tego, które implanty wybierzemy, z pomocą lekarza implantologa, mającego doskonałe rozeznanie w zakresie implantów stomatologicznych.

Jeśli potrzebujesz implantów, zapraszamy do gabinetu https://www.denisclinic.pl/oferta/implanty

Poprzedni artykułJak wynająć mieszkanie ze zwierzakiem?
Następny artykułTorebka listonoszka – 3 główne powody dla których warto ją mieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj