Jak nosić złoty męski łańcuszek?

Męska biżuteria wciąż nie cieszy się taką popularnością jak damskie odpowiedniki. Wynika to najczęściej z mylnych przekonań panów dotyczących jej wyglądu oraz z niewiedzą odnośnie sposobów noszenia. Okazuje się jednak, że gustowny złoty łańcuszek może być nie tylko bardzo męski, ale również świetnie współgrać z wieloma stylizacjami. Bardzo często biżuteria noszona przez panów symbolizuje ważną datę z ich życia lub upamiętnia odniesiony sukces.

Czym kierować się przy wyborze łańcuszków?

Jeśli chcemy, aby złoty męski łańcuszek posłużył przez wiele lat, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego jakość. Im wyższa próba, tym większa zawartość złota i wartość biżuterii. Najczęściej spotykana próba to 585 lub niższa. Od tego przez jaki czas będzie towarzyszył nam łańcuszek zależy również jego wygląd. Najlepszym rozwiązaniem są uniwersalne i klasyczne modele z żółtego złota, o maksymalnie prostej formie. Dzięki temu przetrwają one próbę czasu i zmieniające się trendy. Warto zauważyć, że nawet jeśli w danej firmie obowiązuje ściśle określony dress code, delikatny łańcuszek, ukryty pod koszulą nie będzie zwracać niczyjej uwagi.

Sam naszyjnik nie powinien być zbyt długi. Zalecana długość to około 60 cm. Szukając swojego modelu, warto zmierzyć obwód szyi, aby przekonać się z jakich egzemplarzy na pewno trzeba będzie zrezygnować.

Złoty męski łańcuszek – jak go nosić?

Przez długi czas złota biżuteria kojarzyła się przede wszystkim ze stylem amerykańskich raperów. W tym przypadku były to jednak grube łańcuchy, nie mające nic wspólnego ze współczesną modą męską w tej dziedzinie. Mimo to stereotyp utkwił w pamięci wielu osób, które z tego powodu nie decydują się na tego typu dodatki. Złoty łańcuszek może stanowić oryginalną formę noszenia obrączki ślubnej, zwłaszcza w sytuacjach gdy pierścionek znajdujący się na palcu będzie przeszkadzać w wykonywaniu określonych czynności. Może posłużyć także do zawieszenia krzyżyka czy innego elementu.

Pierwszą główną zasadą, która wpływa na noszenie męskich łańcuszków jest zachowanie umiaru. Lepiej postawić na jeden główny element, niż kilka różnych, które nie dość, że mogą się ze sobą nie komponować, to stworzą wrażenie przesytu, a nawet kiczu. Pamiętajmy, że zegarek, bransoletka i okulary są również dodatkami, które budują nasz wizerunek. Zrezygnujmy więc przynajmniej z części z nich. Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem jest założenie dwóch dodatków, które nie powinny być zbyt blisko siebie. Oznacza to, że złoty męski łańcuszek może zostać połączony na przykład z bransoletą lub zegarkiem.

Pomimo niewątpliwych walorów estetycznych, biżuteria tego typu nie powinna grać pierwszych skrzypiec i nachalnie rzucać się w oczy. Wybierając swój model, warto zwrócić uwagę na jego kształt i styl, aby pasował do najczęściej noszonych stylizacji. Łańcuszki mają delikatnie podkreślać charakter osoby, która je nosi, a nie stanowić główny element wyróżniający.

Do eleganckich ubrań typu garnitur najlepiej prezentują się klasyczne i proste modele łańcuszków męskich. W tym wypadku złoto jest jednym z najlepszych wyborów, bowiem szlachetne kruszce podkreślają charakter oficjalnych stylizacji.

Mężczyźni, którzy zostali obdarzeni bardzo długą szyją, mogą ja optycznie skrócić za pomocą odpowiednio dobranego łańcuszka. Oczywiście działa to w dwie strony. Panowie obdarzeni krótką szyją muszą szczególnie uważać w tej kwestii. W niektórych przypadkach może się okazać, że tego typu biżuteria nie jest w ogóle dla nich wskazana.

Poprzedni artykułEkspres do kawy ze spieniaczem czy bez?
Następny artykułJak dbać o cerę po 30?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj