Ekspres do kawy ze spieniaczem czy bez?

Ekspres do kawy przygotowuje zazwyczaj wiele rodzajów napojów. W przypadku wielu modeli mamy możliwość wyboru urządzenia z dyszą spieniającą, jak i bez. Na których z nich się zdecydować? W poniższym artykule przedstawimy warianty obu rozwiązań.

Czy warto kupić ekspres ze spieniaczem?

Oczywiście, to czy przyda Ci się spieniacz w ekspresie zależy od Twoich oczekiwań oraz wymagań. Bez niego nie przygotujemy kawy z idealną pianką i mlecznym posmakiem. Dlatego wszelkie latte macchaito, czy cappuccino nie będzie możliwe do zrobienia. Dzięki dyszy spieniającej lub systemie spieniania mleka przyrządzi smaczną kawę pod względem smaku oraz aromatu. Wiele modeli ekspresu do kawy wyposażone są w różny rodzaj systemy spieniania melka. Zazwyczaj są to urządzenia ciśnieniowe automatyczne. Najczęściej systemy mleczne działają na zasadzie pobierania mleka z pojemnika lub karafki. Bez względu na zastosowanie z pewnością uzyskamy smaczną kawę z odpowiednią pianką. Ekspres ze spieniaczem to propozycja dla każdego miłośnika mlecznych kaw. Z kolei dla tych, którzy wolą tylko czarne kawy, espresso nie muszą inwestować w tego rodzaju urządzenie. Wówczas mogą zaopatrzyć się w ekspres do kawy bez spieniacza.

Ekspres automatyczny czy kolbowy?

Gdy stoimy już przed wyborem odpowiedniego urządzenia, z pewnością warto zastanowić się, który zdecydowanie lepiej spieni mleko. W przypadku ekspresów kolbowych liczy się ich odpowiednia obsługa. Nie jest to zawsze dla niektórych proste. W dodatku urządzenia te nie zawsze posiadają spieniacz lub pojemnik na mleko. Wszystko należy wówczas zrobić ręcznie za pomocą dyszy. Idealnym rozwiązaniem mogą być automatyczne ekspresy lub półautomatyczne, które już zazwyczaj posiadają system spieniania. W dodatku to duża wygoda dla użytkownika. Za pomocą wybranych ustawień i przycisku, przyrządzamy nasz ulubiony napój. Jak sama nazwa wskazuje – wszystko dzieje się automatycznie, a więc szybko i praktycznie bez naszej ingerencji. Zarówno w automatycznych, jak i kolbowym ekspresie do kawy jakość i smak kawy jest na najwyższym poziomie. Od nas zależy tylko, jakie urządzenie będzie dla nas wygodniejsze.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułKiedy i w jaki sposób liczyć ruchy dziecka? Podpowiadamy
Następny artykułJak nosić złoty męski łańcuszek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj