Laserowe leczenie trądziku różowatego – jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu

Trądzik różowaty to obecnie problem wielu dorosłych ludzi. Dokładnie nie wiadomo co powoduje powstanie tej przykrej dolegliwości, prawdopodobnie ma ona podłoże genetyczne.

Wiemy jednak co sprzyja powstawaniu. Podstawą choroby są zaburzenia naczyniowe, czyli łatwość rozszerzania się naczyń i powstawania zmian pod wpływem stresu, nieodpowiedniej diety czy alkoholu. Na powstawanie plam czy grudek wpływa też zbyt intensywne opalanie się.

Niestety, leczenie trądziku różowatego jest niezwykle trudne i żmudne. Po wystąpieniu objawów, na pierwszym miejscu leczy się go za pomocą preparatów miejscowych. Choroby tej w żadnym wypadku nie można leczyć tak samo jak trądziku młodzieńczego, bo jest to zupełnie inne schorzenie i zabiegi które pomagają przy trądziku młodzieńczym, mogą znacznie pogorszyć stan skóry objętej trądzikiem różowatym. Najlepiej więc przed decyzją o leczeniu zasięgnąć opinii dermatologa. Lekarz najczęściej przepisuje wtedy środki do smarowania i przemywania a czasem wdraża leczenie farmakologiczne. Dodatkowo radzi w jaki sposób dbać o higienę skóry i jakich produktów żywnościowych unikać, żeby znacznie zmniejszyć zmiany skórne.

Najczęściej jednak tego typu leczenie przynosi tylko efekty doraźne. Dodatkowo dieta może zmniejszyć widoczność rumienia czy powstawanie nowych grudek i krostek. Niestety problem zawsze wraca. Dlatego najlepszym sposobem jest leczenie za pomocą lasera. Kiedy już wszystkie inne sposoby zawiodą, w końcu warto poszukać informacji na temat laserowe zamykanie naczynek. Albowiem nowoczesne leczenie trądziku różowatego polega na obkurczaniu i zamykaniu naczynek za pomocą światła lasera.

Leczenie laserowe, najlepiej sprawdza się na etapie powstawania rumienia, bo to właśnie rozszerzone naczynka są odpowiedzialne za wszelkie zaczerwienienia. Wiązka lasera podgrzewa naczynko, które się obkurcza i zamyka. Na skutek tego zaczerwienienia znikają i nie pojawiają się już w tym samym miejscu. Leczenie laserowe jest najszybsze i najskuteczniejsze. Czasem wystarczy kilka zabiegów, które są bezbolesne. Dodatkowo można również poprawić stan blizn, które w efekcie staja się o wiele mniej widoczne.

Sprawdź ofertę laserowego leczenia trądziku salonu Celeste w Krakowie: https://salonceleste.pl/leczenie-tradziku-rozowatego/

Poprzedni artykułJak komponować stylizacje? Przewodnik młodego fashionisty
Następny artykułStroje kąpielowe jednoczęściowe na basen – praktyczne i wygodne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj