Jakie części do trampoliny wybrać?

Trampoliny zawładnęły naszymi ogrodami – przejeżdżając samochodem wzdłuż domów jednorodzinnych, wydawać by się mogło, że trampolina pojawia się w co najmniej co drugim ogródku. Nic dziwnego, że części do trampoliny, zarówno te wymienne, jak i dodatkowe, cieszą się ogromną popularnością. Jaki mamy wybór części do trampoliny? W artykule wymienimy 7 najpopularniejszych części i akcesoriów do trampolin.

Akcesoria do trampolin: plandeki

Plandeka to niezbędny element zabezpieczający trampolinę przed deszczem czy spadającymi liśćmi. Założona po każdej zabawie gwarantuje, że na drugi dzień po ściągnięciu plandeki trampolina będzie od razu gotowa do zabawy: bez konieczności jej wycierania po deszczu czy czyszczenia od liści, czy innych nieczystości naniesionych przez wiatr. Ponadto plandeka chroni plandekę w sytuacji, w której nie będzie używana przez długi czas (np. wyjazd rodziny na wakacje). Ochrona przed słońcem powoduje również, że materiał nie blaknie szybko, a ochrona przeciwdeszczowa zapobiega rdzewieniu elementów.

Akcesoria do trampolin: namiot

Do modnych części do trampolin na pewno należy zaliczyć namiot na trampoliny – to akcesorium z pewnością pokochają najmłodsi. Dzięki założeniu namiotu trampolina zyskuje nowe zastosowanie i (niczym domek na drzewie) jest świetnym miejscem na zabawę. Namiot chroni też najmłodszych przed deszczem i szkodliwym promieniowaniem UV. Wieczorem, po całym dniu, może być świetnym miejscem do czytania bajek czy innych wieczornych zabaw. W porównaniu do namiotu nie leży na ziemi (nie potrzebuje więc materaców czy koca, żeby zapewnić komfort termiczny), jest wygodna i nie zajmuje dodatkowego miejsca.

Akcesoria do trampolin: osłony sprężyn i siatki ochronne

Kolejne niezbędne akcesorium do wielu trampolin to części, które zwiększają bezpieczeństwo zabawy na trampolinie: zwłaszcza najmłodszych. Osłony sprężyn to gruby, wodoodporny materiał wypełniony gąbką, który zabezpiecza przed wpadnięciem nogi w sprężynę oraz przed uderzeniem (np. głową) w ten metalowy element. Dodatkowe siatki ochronne pod trampolinę to osłony, które ukrywają nogi trampoliny: dzięki temu rozwiązaniu, dzieci nie mogą pod nią wejść. Wiele modeli siatek ma też dodatkowe kieszenie, w których można wygodnie schować buty. Taka trampolina prezentuje się tez po prostu bardziej elegancko.

Części do trampolin: mata do skakania

Mata do trampoliny to część, którą kupujemy po uszkodzeniu poprzedniej. Aby dokonać dobrego wyboru, należy dobrać odpowiedni rozmiar maty oraz sprawdzić liczbę uchwytów na sprężyny w naszym egzemplarzu. Maty mogą mieć od ok. 180 do nawet 500 cm, natomiast liczba uchwytów na sprężyny zaczyna się od ok. 30, aby kończyć nawet na ponad 100. Zły wybór uniemożliwi założenie zakupionej maty na naszą trampolinę.

Części do trampolin: pozostałe elementy

Sprężyny, zaczepy do sprężyn, elementy ramy, dystansery do mocowania siatki i wiele innych – na rynku nie brakuje części do trampolin, które możemy wymienić, jeśli w posiadanej przez nas trampolinie zużyły się i zniszczyły. Ważne, aby wybrać taką samą część zmienną, aby ta pasowała do naszej trampoliny. Jeśli mamy wątpliwości – warto zapytać sprzedawcę o najlepszy wybór.

Poprzedni artykułJakie badania profilaktyczne powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku?
Następny artykułNajważniejsze informacje o zabiegu wapnowania pola

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj