Dodaj wnętrzom indywidualnego charakteru – obrazy na płótnie i fototapety na wymiar

Aranżacja ciekawych nowoczesnych wnętrz, w których chce się przebywać to wyzwanie. Trendy często się zmieniają, nie każdy też lubi podążać za nimi bez kompromisów.

Czy istnieją uniwersalne elementy aranżacji wnętrza, które sprawdzą się w niemalże każdym miejscu? Jak wykorzystać obrazy na płótnie, by dodały przestrzeni indywidualnego charakteru? Gdzie sprawdzą się ciekawe fototapety ścienne? Poznaj nowoczesne metody aranżacji wnętrz.

Jak wykorzystać nowoczesne obrazy na płótnie?

Choć nowoczesne obrazy na płótnie mogą kojarzyć się niektórym osobom z klasycznym malarstwem farbami olejnymi czy inną techniką, tyle że w wydaniu współczesnych malarzy, to jednak współczesna technika pozwala pójść o kilka kroków dalej. Wysokiej jakości obraz lub fotografia może zostać naniesiona na płótno, najczęściej syntetyczne, by stworzyć niepowtarzalne ozdoby. Takie nowoczesne obrazy na płótnie mogą mieć duże wymiary, nawet ponad dwumetrowe, a także być podzielone na kilka części na przykład w formie tryptyku. Idealnie będą się sprawdzać w wielu pomieszczeniach, dodając wyjątkowości aranżowanej przestrzeni. Co więcej, w ofercie znaleźć można najczęściej nie tylko gotowe wzory, ale również możliwość wydruku wybranej przez siebie fotografii tak jak jest w przypadku fototapety ścienne na wymiar. Imponujących wymiarów obraz na płótnie może zostać także oprawiony. Dominujące przestrzeń wzory, albo też subtelna, delikatna ozdoba, czasem na kilku mniejszych obrazach to dobry sposób na ożywienie pomieszczenia w nowoczesnym, a także minimalistycznym stylu.

Salon, kuchnia czy sypialnia — gdzie warto umieścić fototapety ścienne na wymiar?

Nowoczesne fototapety stwarzają duże możliwości aranżacji wnętrz, jednak to nowoczesne fototapety na ścianę do salonu potrafią sprawić, że pomieszczenie czy inna przestrzeń nabierają niezwykłego wyrazu. Dobrze wykonane fototapety ścienne na wymiar mogą sprawiać wrażenie trójwymiarowej przestrzeni, niemalże przenosząc osoby przebywające w pomieszczeniu w inne miejsce. Często wybieranym wzorem, obok panoram miasta, ulubionych widoków gór czy ciekawych wnętrz są również motywy natury, które dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów nadają salonowi czy kuchni niezwykły charakter. Jednym z trendów są również tapety z dużym powiększeniem różnych przedmiotów, elementów makrofotografii, zaskakujących potencjalnego odbiorcę. Aby fototapety wyglądały doskonale, trzeba wybrać na ich umieszczenie dobrze przygotowaną ścianę, o oświetleniu dostosowanym do wzoru fototapety. Najczęściej tego typu wykończenie stosuje się na pojedynczej ścianie lub jej fragmencie, by odciąć nią pewną część funkcjonalną danej przestrzeni, na przykład w sypialni wezgłowie łóżka. To również świetny sposób na wykończenie przestrzeni jadalnianej w kuchni, czy ściany w salonie, na której pojawi się telewizor. Do motywów graficznych użytych na fototapecie można dopasować także ciekawe nowoczesne obrazy na płótnie, które pojawią się w innych miejscach mieszkania czy domu, by tworzyły spójną kompozycję podkreślającą ciekawą wizję przestrzeni.

Przestrzeń biurowa, handlowo-usługowa i gabinety, czyli profesjonalne wykończenie wnętrz fototapetą i obrazami

Specjalnie przygotowane nowoczesne obrazy na płótnie, jak również wysokiej jakości fototapety ścienne na wymiar znajdują coraz częściej zastosowanie w aranżacji i wykończeniu przestrzeni biurowych i komercyjnych. Prywatne gabinety medyczne, kosmetyczne, czy inne typowo usługowe salony mogą podkreślić swój charakter dzięki dobrze dobranym fotografiom i grafikom przygotowanym czy to w formie trwałych i estetycznych nowoczesnych obrazów na płótnie, czy też imponującej wielkości fototapecie ściennej na wymiar mogącej zajmować nawet całą ścianę często bardzo dużych pomieszczeń. Niektóre fototapety, które umożliwiają personalizację, sprawdzą się także w pomieszczeniach biurowych czy recepcjach, podkreślając charakter działalności danej firmy, tworząc tło dla logotypu firmy czy pozytywnie oddziałując na odbiór przez klientów albo pracowników danej przestrzeni.

Więcej przeczytasz na stronie Fototapety na wymiar – BajeczneObrazy.pl

Poprzedni artykułZadbaj o cerę jesienią i zimą
Następny artykułProducenci odżywek do włosów – ranking

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj