Program do obsługi przedszkola – ułatwienie dla nauczycieli i rodziców

Nowoczesne rozwiązania technologiczne dotarły do polskich szkół i przedszkoli już kilka lat temu. Dzięki nim prowadzenie placówek edukacyjnych jest znacznie łatwiejsze. Obecnie na rynku pojawiają się nowe programy pozwalające na kompleksową obsługę przedszkoli. Jakie możliwości dają takie programy i dlaczego warto z nich korzystać? Na te pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym poradniku.

  1. Program do obsługi przedszkola – na czym polega?
  2. Z jakich opcji można korzystać?

Program do obsługi przedszkola – na czym polega?

Dyrektorzy placówek oświatowych doskonale wiedzą, że organizacja pracy przedszkola zawiera bardzo dużo przeróżnych zadań. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny program do obsługi przedszkola. Aplikacje te pozwalają na uporządkowanie informacji praktycznie z każdej części szkolnego życia. Firmy oferujące aplikacje oraz oprogramowanie świadczą wsparcie techniczne i pomagają wdrożyć poszczególne systemy. Oczywiście programy te muszą być zgodne z wymogami, jakie stawia Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ważna jest także możliwość ochrony dany osobowych uczniów, rodziców oraz osób pracujących w danym przedszkolu (wszystko z zastosowaniem postanowień rozporządzenia RODO). Dane przechowywane w oprogramowaniu są odpowiednio szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL. Warto także zaznaczyć, że oprogramowanie działa na każdym urządzeniu z dostępem do internetu, niezależni od tego, czy jest to komputer stacjonarny, laptop, tablet czy telefon komórkowy. Jednym z najpopularniejszych programów jest INSO, o którym można przeczytać między innymi pod następującym linkiem: http://www.jaw.pl/2020/07/program-do-zarzadzania-przedszkolem-zarzadzaj-efektywnie/.

Z jakich opcji można korzystać?

Oprogramowanie do organizacji pracy przedszkoli daje wiele możliwości i ułatwia pracę (https://swidnica24.pl/2020/07/oprogramowanie-dla-przedszkoli-liczne-ulatwienia-dla-nauczycieli-i-rodzicow/). Bardzo mocna okazuje się część dotycząca finansów. Aplikacja pozwala na automatyczne generowanie faktur oraz księgowanie płatności. System jest bowiem zintegrowany z kontem bankowym. Oprócz tego można składać zamówienia do wybranej firmy cateringowej. Tworzone są raporty oraz zestawienia. Jest to także znaczne wsparcie podczas nauczania. Programy edukacyjne zapewniają możliwość prowadzenia e-dziennika oraz zajęć za online za pomocą video. Dla przełożonych i rodziców dostępna jest pełna dokumentacja działań nauczycieli, co ułatwia kontakt. Za pomocą programu dzieci otrzymują zadania do wykonania, a rodzice mogą sprawdzić, postępy pociech w nauce.

Poprzedni artykułMieszkanie w centrum czy na obrzeżach Krakowa – co wybrać?
Następny artykułDiesel – poznaj ofertę marki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj