Jak urządzić mały salon w bloku?

Wbrew pozorom mały salon może mieć w sobie więcej uroku i być bardziej wygodny niż ogromny pokój dzienny. Wszystko zależy od tego, na ile umiejętnie wykorzystamy dostępną nam przestrzeń i jakich dodatków użyjemy, by stworzyć przytulne, wygodne, a jednocześnie stylowe wnętrze do odpoczynku. Jak urządzić mały salon w bloku? To zadanie, do którego warto się przygotować, a temu właśnie służy niniejszy artykuł.

Jak urządzić mały salon w bloku?

Wbrew pozorom mały salon może mieć w sobie więcej uroku i być bardziej wygodny niż ogromny pokój dzienny. Wszystko zależy od tego, na ile umiejętnie wykorzystamy dostępną nam przestrzeń i jakich dodatków użyjemy, by stworzyć przytulne, wygodne, a jednocześnie stylowe wnętrze do odpoczynku. Jak urządzić mały salon w bloku? To zadanie, do którego warto się przygotować, a temu właśnie służy niniejszy artykuł.

Jak optycznie powiększyć mały salon kolorami?

Stosowanie jasnych kolorów w małych wnętrzach to oczywistość, jednak warto tu wykorzystać kilka dodatkowych trików, by pomieszczenie nie tylko wydało się większe, ale również ciekawsze. Aby biały, kremowy lub beżowy (a także każdy inny, urządzony w jednym kolorze) salon nabrał głębi, zastosujmy różne faktury. Dywan z długim włosiem, pikowana kanapa, pled z grubej wełny i aksamitne poduszki doskonale się do tego nadają. Oczywiście, nie wszystko w komplecie. Wiele innych pomysłów na optyczne powiększenie małego salonu w bloku można znaleźć na https://www.dekoportal.pl/

Jak optycznie powiększyć salon, dobierając odpowiednie meble?

W małym salonie w bloku lepiej zrezygnować z ciężkich, ciemnych i drewnianych mebli. Tutaj świetnie sprawdzą się jasne szafy, szafki i komody o gładkich, błyszczących frontach, zwłaszcza na nóżkach, które dodadzą im lekkości. W tym miejscu warto także zwrócić uwagę na fakt, że najlepszym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza jest unikanie bałaganu i trzymania rzeczy na wierzchu. Dlatego też przede wszystkim trzeba zadbać o dużą, pojemną szafę, najlepiej w zabudowie, która pomieści wszystkie potrzebne nam przedmioty. Otwarte półki niech zdobią tylko książki i wybrane przez nas dekoracje.

Meble wielofunkcyjne

Poświęcimy meblom aż dwa akapity, ponieważ to od nich w głównej mierze zależy zarówno optyczne powiększenie wnętrza, jak i wygoda. Salon w bloku dobrze jest urządzić meblami wielofunkcyjnymi. Sprawdzą się tu na przykład; stolik kawowy z szufladkami (a nawet dużymi, pojemnymi szufladami), puf z pojemnikiem, barek na kółkach, czy też rozkładana sofa. Mniej znane, choć niezwykle praktyczne rozwiązania, to kanapa z półkami w podstawie lub w oparciach (najlepiej prezentuje się, gdy ustawi się na nich książki), a także stoliki z szufladką, które ustawione jedne na drugich tworzą zgrabną, wysoką komódkę.

Jak urządzić mały salon w bloku połączony z kuchnią?

Łączenie salonu z kuchnią to bardzo wygodne (i często stosowane) rozwiązanie, zwłaszcza w mieszkaniach w bloku. Największym wyzwaniem będzie tu oddzielenie części kuchennej od części wypoczynkowej. Można tego dokonać na wiele sposobów. Dobrym pomysłem jest oddzielenie obu części wysokim barkiem, wyspą kuchenną lub też szafką. Tuż za nimi wówczas może stanąć sofa (odwrócona tyłem do kuchni), a następnie stolik kawowy i fotele. Takie wykorzystanie przestrzeni będzie o wiele lepsze niż ustawienie wszystkich lub prawie wszystkich mebli pod ścianami.

Jakie wybrać dodatki do małego salonu w bloku?

W małym salonie w bloku warto zastosować dodatki, które będą pełniły dwie funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Lepiej jest tu unikać dodatkowych ozdób, bo im więcej drobnych przedmiotów będzie się znajdowało na wierzchu, tym pomieszczenie będzie wydawało się ciaśniejsze. Dobre pomysły na dodatki do małego salonu w bloku to: stylowa lampa, poduszki w jednym kolorze lub ewentualnie w drobne wzorki, duży obraz lub zdjęcie nad sofą, a także panoramiczna fototapeta.

Oświetlenie w małym salonie w bloku

Oświetlenie w salonie odgrywa szczególną rolę. To dzięki niemu można stworzyć atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi, czytaniu książki, oglądaniu telewizji i długim, nocnym rozmowom z przyjaciółmi. W przypadku małego salonu w bloku dobrze jest zastosować proste w formie lampy. Doskonale sprawdzą się tu punkty świetlne i plafony. Jednak, aby aranżacja nie robiła wrażenia zbyt oficjalnej, dobrze jest dodać stojącą lampę z abażurem albo postawić na bocznej komódce nocną lampkę. Dzięki ciepłemu światłu, jakie będą rzucać, wnętrze stanie się bardziej przytulne i kameralne.

Poprzedni artykułRosnące zainteresowanie nowoczesną wentylacją i klimatyzacją pomieszczeń
Następny artykułSzkolenie z makijażu permanentnego – dlaczego warto wziąć w nim udział?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj