Czy warto wykupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

Sprzęt elektroniczny z dodatkową gwarancją

Kupiłeś nowego laptopa lub inny sprzęt i obawiasz się o jego bezpieczeństwo? To zrozumiałe, szczególnie jeśli wydałeś na niego sporo pieniędzy. Na szczęście dzięki ubezpieczeniu możesz być pewny, że po upływie okresu gwarancji producenta ewentualne usterki i uszkodzenia zostaną szybko naprawione. Mowa konkretnie o ubezpieczeniu tzw. „przedłużonej gwarancji”. Dowiedz się na przykładzie laptopa, jak zabezpieczyć cenny sprzęt.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest ubezpieczenie „przedłużonej gwarancji” i jakie ma zalety,
  • co obejmuje ubezpieczenie „przedłużonej gwarancji”,
  • na czym polega ubezpieczenie laptopa lub innego sprzętu od nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie laptopa lub innych sprzętów elektronicznych to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć. Zdarzają się sytuacje, w których tego rodzaju zabezpieczenie da Ci bezcenny komfort psychiczny – szczególnie jeśli dane urządzenie jest Ci niezbędne na co dzień, np. do pracy.

Ubezpieczenie laptopa w ramach ubezpieczenia tzw. „przedłużonej gwarancji”

Zasady są proste. Każdy nowy sprzęt elektroniczny posiada gwarancję producenta, w czasie której za jego ewentualną naprawę lub wymianę na skutek awarii odpowiada producent. Dla osoby fizycznej ten okres zwykle obejmuje 2 lata.

Z kolei ochrona od zniszczenia niebędącego awarią, czyli powstałego na skutek tzw. wypadku ubezpieczeniowego, może być wykupiona dodatkowo – to ubezpieczenie tzw. przedłużonej gwarancji. Działa ono po zakończeniu gwrancji producenta przez kilka lat (zazwyczaj 3-5). Gdy wystąpi zdarzenie losowe, które objęte jest ochroną na podstawie Warunków Ubezpieczenia, ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić ubezpieczonemu odszkodowanie lub zorganizować i pokryć koszty wykonania naprawy ubezpieczonego sprzętu. Więcej o dostępnych zakresach ubezpieczenia przeczytasz w dalszej części artykułu.

Największe zalety dodatkowego ubezpieczenia laptopa i innych sprzętów w ramach ubezpieczenia tzw. „przedłużonej gwarancji” to przede wszystkim:

  • naprawa lub wymiana sprzętu w sytuacji, gdy nastąpi wypadek ubezpieczeniowy,
  • możliwość skorzystania z bezgotówkowej naprawy w serwisie,
  • nowy sprzęt (jeśli naprawa jest niemożliwa) lub zwrot kosztów zakupu nowego sprzętu,
  • brak limitu napraw w czasie trwania ochrony sprzętu.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w ramach ubezpieczenia tzw. „przedłużonej gwarancji” – co obejmuje?

Zakres ubezpieczenia laptopa lub innego sprzętu elektronicznego może się różnić w zależności od tego, jakie towarzystwo ubezpieczeń wybierzesz za pośrednictwem sklepu. Zwróć uwagę na ofertę Sopockiego Towarzystawa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA, w ramach której masz do wyboru aż 3 warianty ubezpieczenia tzw. „przedłużonej gwarancji”:

  • wariant podstawowy – obejmuje awarię sprzętu,
  • wariant uzupełniający – nieumyślne uszkodzenie sprzętu, utrata sprzętu wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku,
  • wariant pełny – awaria sprzętu, nieumyślne uszkodzenie sprzętu, utrata sprzętu wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Dodatkowo, do wyboru masz też wariant „ochrona ekranu”, który gwarantuje naprawę ekranu telefonu, nawigacji lub tabletu uszkodzonego nieumyślnie. Pamiętaj, że z tego wariantu ubezpieczenia wyłączone są wszelkie szkody zalaniowe.

Ubezpieczenie laptopa od nieszczęśliwych wypadków – tzw. casco sprzętu

Podczas zakupów w sklepie z elektroniką możesz zdecydować się także na ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od przypadkowego uszkodzenia – tzw. casco sprzętu. Obejmuje ono wszelkie szkody i straty polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu urządzenia. Jest to ubezpieczenie laptopa/sprzętu AGD, TV i IT, smartfonów od kradzieży, zalania, przepięcia, lub uszkodzeń mechanicznych.

Klienci mogą ubezpieczyć sprzęt od nieszczęśliwych wypadków w ramach zakupów w największych polskich sieciach handlowych. Pamiętaj, że ochrona zazwyczaj obejmuje następstwa wszystkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń, z zastrzeżeniem wyłączeń zawartych w warunkach ubezpieczenia, dlatego warto się z nimi zapoznać przed deczyja o wykupieniu ubezpieczenia.

Wiesz już, na czym polega ubezpieczenie tzw. „przedłużonej gwarancji” sprzętu. Sprawdź ofertę ERGO Hestii i wybierz zakres ubezpieczenia najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!


Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Poprzedni artykułPróbny makijaż ślubny – dlaczego może okazać się ważną częścią przygotowań?
Następny artykułZestaw lakierów hybrydowych – praktyczny poradnik dla każdego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj