3 kluczowe porady na dobry sen – jak się wyspać i dobrze zregenerować organizm?

Jeżeli masz problemy z zasypianiem lub budzisz się niewypoczęta mamy dla Ciebie kilka porad. Spróbuj wdrożyć je w swoją wieczorną rutynę, nabierz zdrowych nawyków i zafunduj sobie głęboki, zdrowy sen! Przychodzisz do domu po całym dniu obowiązków oraz przeróżnych spraw do załatwienia. Masz ochotę tylko na to, aby coś zjeść, wziąć prysznic i położyć się do łóżka. A może niejednokrotnie kończy się na tym, że padasz zmęczona i zasypiasz nawet nie wiadomo kiedy? A jak wyglądają Twoje poranki? Czy budzisz się wypoczęta? Czy czujesz, że Twoje ciało i umysł mają nową siłę i energie do stawiania czoła nowym wyzwaniom? Jeżeli na powyższe pytania odpowiadasz przecząco, warto zadbać o swoją codzienną wieczorną rutynę.

Co na dobry sen – 3 kluczowe porady

  • Zadbaj o swoje otoczenie.

Najlepiej, jeśli będziesz kładła się spać wtedy, gdy wszystko wkoło będzie uporządkowane. Nie musisz być pedantką, ale niekiedy bardzo trudno jest zasnąć, a także utrzymać dobry sen, kiedy w najbliższym otoczeniu panuje duży nieporządek. Harmonijne i czyste miejsce pomoże Ci zrelaksować się i osiągnąć spokój umysłu, co jak wiadomo jest kluczowe w higienie snu.

Pomieszczenie, w którym śpisz, powinno być odpowiednio zaciemnione. Mrok wywołuje w organizmie szereg procesów, dzięki którym wydzielana jest odpowiednia ilość melatoniny. W Twoim organizmie odpowiada ona za dobry i regenerujące sen trwający całą noc.

Bardzo ważna jest także temperatura otoczenia. Niewskazane są zarówno zbyt wysokie, jak i niskie temperatury. Zauważyłaś, że zazwyczaj podczas dwóch pór roku, zimy i lata często najtrudniej jest nam zasnąć? Jest to najczęściej spowodowane nieodpowiednia temperatura pomieszczenia. Gdy na zewnątrz panuje upał lub wręcz odwrotnie temperatura jest niska, trudno jest utrzymać odpowiednie warunki w pomieszczeniu. Za optymalną temperaturę przyjmuje się zakres od 18°C do 22°C. Dokładna wartość jest kwestią indywidualną, należy przetestować ją na sobie. Należy jednak pamiętać o wywietrzeniu pokoju przed snem, co spowoduje wymianę powietrza i orzeźwi je.

Ważna jest również cisza. Nawet jeżeli umiesz spać w każdych warunkach, brak dodatkowych bodźców wspomaga organizm w uzyskaniu najlepszej jakości snu.

  • Wybierz odpowiednią bieliznę nocną.

W dużej mierze na jakość snu wpływa także nasz strój. „Nieoddychające” i syntetyczne materiały mogą bardzo utrudniać regenerację organizmu. Ciało ludzkie najlepiej czuje się otulone naturalną tkaniną. Czym zatem powinna się charakteryzować odpowiednia bielizna nocna? Dobrze jest, aby była wykonana z naturalnych materiałów np. bawełny czy wiskozy. Na pewno musisz także wybierać takie modele piżam lub koszul nocnych, które będą luźne. Nie mogą w żaden sposób krępować Twoich ruchów ani sprawiać dyskomfort.

Takie właśnie koszule nocne znajdziesz w sklepie Mewa24.pl. Ich oferta jest przygotowana w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom każdej kobiety. Specjaliści Mewa24.pl wiedzą, że w wielu sklepach można znaleźć wyłącznie bieliznę nocną w najbardziej popularnych rozmiarach, dlatego też stworzyli kolekcje koszul nocnych dla puszystych! Koszula nocna długa to kolejny niepopularny model, który znajduje się w ich ofercie. Jest lubiany szczególnie przez wysokie panie oraz te, które lubią być „w całości” opatulone przez przyjemny materiał koszuli nocnej.

  • Wygodne łóżko

Wygodne łózko to podstawa! Ile razy słyszałaś to zdanie? Mimo że wydaje się banalne, wygodne łózko, dostosowane do Twoich potrzeb jest kluczem do dobrego snu.

Po pierwsze, łóżko musi być dostosowane do wzrostu osoby, która będzie na nim spać. Konieczne jest, aby móc się nie nim wygodnie położyć, bez konieczności podkurczania nóg. Za uniwersalne szerokości tego mebla przyjmuje się natomiast wymiary 90 cm dla jednej osoby i 160 cm dla dwóch.

Po drugie, istotny jest również rodzaj materaca. Osoby z alergiami powinny zaopatrzyć się w materac pokryty materiałem hipoalergicznym. Kwestia jego twardości jest bardzo indywidualna i powinno się ją dobierać pod okiem specjalisty. Jednak przyjmuje się, że twardsze łóżka lepiej wpływają na kondycję naszego kręgosłupa.

Prowadzenie zdrowego stylu życia to także wdrożenie zdrowych nawyków związanych ze snem. Warto poświęcić tej kwestii trochę czasu i uwagi. Przestrzeganie 3 kluczowych zasad pomoże Twojemu organizmowi odpowiednio się zrelaksować. Co więcej, Twój niewielki wkład w przygotowanie się do snu zaowocuje od razu, już po pierwszej dobrze przespanej nocy! Poczujesz dodatkowy przypływ sił i jasność umysłu. Spróbujesz?

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułDiesel – poznaj ofertę marki
Następny artykułStoły chłodnicze – urządzenia kilku funkcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj