OptiMES i moduł WMS, aby magazyn działał lepiej

Magazyn może stanowić o sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa produkcyjnego. Załóżmy, że palety z gotowymi produktami klient odbiera z kilkugodzinnym opóźnieniem, bo były rozstawione w kilku miejscach magazynu i najpierw trzeba było przestawić palety z innym zamówieniem. Albo, co gorsze, część produktów na palecie była uszkodzona, a wgniecione kartony wskazują na uszkodzenie w trakcie przechowywania w magazynie. W takich sytuacjach nawet najlepsze jakościowo produkty w bardzo korzystnej cenie będą miały problem z obronieniem się, ponieważ klienci stracą cierpliwość, a producent pieniądze i reputację. Dlatego lepiej w porę zadbać o zarządzanie magazynem, co umożliwia system magazynowy.

W dzisiejszym artykule podpowiemy w jakim zakresie system WMS, stanowiący moduł systemu do zarządzania produkcją OptiMES, zabezpieczy dobre relacje z klientami i dobrą kondycję przedsiębiorstwa.

System WMS szybko stanie się niezbędnym narzędziem w magazynie. Pomaga on w 100% zrealizować oczekiwania klientów, szczególnie te związane z dbałością o bezpieczeństwo i jakość składowanych towarów. System WMS na bieżąco kontroluje daty przydatności towarów i selekcjonuje kolejność wydań uwzględniając ten istotny parametr. Narzędzie jest nieodzowne w przypadku konieczności wypełnienia międzynarodowych wymogów związanych z traceability konkretnych produktów (np. żywności). System zadba, by w dokumentacji wszystko się zgadzało, bez konieczności angażowania czasu pracowników i pogrążania ich w papierologii.

Bardzo mocnym atutem systemu magazynowego od Syneo.pl jest jego praktyczność w zakresie obsługi dosaw przyjmowanych do magazynu. Rozpoczęcie procesu dostawy już w systemie WMS, w elektronicznej bazie danych, a później zastosowanie metod automatycznej identyfikacji przyjmowanych towarów, decydują o sprawności i powodzeniu przyjmowanych dostaw.

System magazynowy w OptiMES spełnia również wszystkie wymagania jakie przed magazynami stawiają duzi, wymagający klienci – jak np. koncerny i sieci handlowe. Często jako warunek współpracy stawiają obecność infrastruktury informatycznej na określonym poziomie, m.in. zabezpieczającym elektroniczny, bezpieczny obieg dokumentów. W tym kontekście system WMS otwiera możliwości pozyskania nowych partnerów biznesowych.

W czasach wolnego rynku, ogromnej konkurencji i rywalizacji o każdego klienta, warto sięgać po środki, które na starcie mogą decydować o przewadze konkurencyjnej. Zarządzanie magazynem, jego organizacja i jakość obsługi, są tak samo ważne jak wartość produktów. Dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty systemów do zarządzania magazynem i produkcją. System WMS od Syneo.pl od lat spełnia oczekiwania i rozwiązuje problemy biznesów w całej Polsce. Dlatego można traktować go jako pewnik, mocne wsparcie dla kadry zarządzającej i załogi magazynu, ale także gwarancję jakości organizacji pracy i funkcjonowania magazynu. Wyczerpujące odpowiedzi na pytania, informacje o etapach wdrożenia i jeszcze więcej korzyści znajdziesz pod numerem 517 827 436 lub na mailu biuro@syneo.pl. Zapraszamy!

Poprzedni artykułDamskie botki – uniwersalne obuwie na każdą porę roku
Następny artykułEleganckie zegarki męskie Casio na pasku skórzanym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj