Jak dobrać wymiar płytek podłogowych?

Jeśli zastanawiałeś się nad unowocześnieniem swojej podłogi, wiesz, że wybór odpowiedniego materiału, koloru i rozmiaru to bardzo ważne decyzje.

Dlaczego płytki podłogowe?

Możesz naprawdę odświeżyć wygląd swojego domu, usuwając przestarzałą podłogę i stworzyć większą przestrzeń za pomocą płytek.

Dlaczego płytki są dobrym wyborem na podłogę?

  • są trwałe,
  • są łatwe do czyszczenia,
  • stanowią dużą wartość dodaną do Twojego domu.

Płytki podłogowe są zwykle produkowane w kwadratach i prostokątach. Są też dostępne w różnych rozmiarach do wyboru – przy czym płytki podłogowe 60×60 są jednym z najczęściej wybieranych. Wybór odpowiedniego rozmiaru płytek do podłóg ma kluczowe znaczenie dla stworzenia pożądanego wyglądu.

Odpowiedni rozmiar płytek – od czego zależy?

Zmierz pokój – to przede wszystkim. Użyj taśmy mierniczej, aby poznać kwadratową powierzchnię podłogi. Aby to zrobić, zmierz szerokość i długość pokoju, a następnie pomnóż je przez siebie. Małe i średnie pomieszczenia zazwyczaj lepiej sprawdzają się w przypadku płytek o większych rozmiarach. Pamiętaj, że im większy rozmiar kafelka, tym większa pojawia się przestrzeń. Jeśli mają to być płytki do kuchni – należy również pomyśleć o przeszkodach, takich jak wyspa kuchenna, które wpłyną na sposób, w jaki płytka będzie działać w przestrzeni. Jeśli płytka musi być zbyt mocno przycięta, aby pomieścić takie przeszkody i będzie wyglądać niezręcznie, mniejszy rozmiar może być lepszy.

Kolor i tekstura a rozmiar płytek

Chociaż kolor i tekstura wydają się nie mieć zbyt wiele wspólnego z rozmiarem płytki, ich wybór może znacznie wpłynąć na wygląd. Jeśli wybierzesz ciemne płytki, może to sprawić, że pomieszczenie będzie mniejsze, ale będzie miało przytulny efekt. Jeśli zdecydujesz, że ciemny kolor płytek podłogowych jest idealnym wyglądem dla Twojego domu, powinieneś rozważyć duży rozmiar płytki – aby pomieszczenie lub korytarz wydawały się większe i zapobiec poczuciu zamknięcia. Jak więc widać – to również ma duże znaczenie i powinno zostać uwzględnione przy wyborze.

Poprzedni artykułNowe modele sprzętu audio
Następny artykułJak zatrzymać czas? Młody wygląd cery zapewnią Ci kosmetyki marki Rusin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj