Jak wybrać obraz do salonu?

Salon jest miejscem, gdzie zazwyczaj spędzać będziemy dużo czasu z rodziną oraz zaproszonymi gośćmi. Warto zadbać, aby to miejsce gwarantowało nam miłe wrażenia podczas przebywania tam, a jednym z najlepszych sposobów są oczywiście nowoczesne obrazy do salonu.

Jednak, jak się okazuje, wcale nie jest łatwo takie wybrać, ponieważ mnogość rozwiązań na rynku jest naprawdę ogromna. Dlatego poniżej przygotowaliśmy kilka kluczowych kwestii, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę, jeśli zależy Ci na tym, aby jak najlepiej wybrać obraz do salonu.

Znajdź odpowiednie miejsce na obraz

Jeszcze przed przystąpieniem do poszukiwania konkretnych opcji obrazów, warto sprawdzić, czy w naszym salonie faktycznie jest miejsce na taką dekorację. Obraz doskonale prezentują się np. nad komodą lub sofą, czy też na ścianie przy stole. Uprzedzamy jednak, że nie trzeba koniecznie wieszać obrazów we wszystkich tych miejscach. Warto wybrać jedno, ale takie, które będzie najbardziej pasowało do reszty stylistyki.

Prawda jest taka, że ściany stosunkowo łatwo zagracić zbędnymi dodatkami, które niestety potem nie wyglądają zbyt dobrze. Lepiej zatem postawić na względny minimalizm i postawić na uporządkowaną przestrzeń. Nie polecamy wieszania obrazów np. nad telewizorem, ponieważ wtedy sam obraz może odwracać uwagę od tego, co dzieje się na ekranie. Nie jest to komfortowe, dlatego warto zwrócić uwagę na takie sprawy.

Rozmiar obrazu jest kluczowy

Oczywiście sam rozmiar będzie w dużej mierze uzależniony od tego, ile miejsca udało Ci się wygospodarować. Tutaj również jest kilka wariantów do wyboru, bo możesz zdecydować się np. na jeden wielkoformatowy obraz lub np. kilka mniejszych, jeśli powierzchnia na to pozwala. W tym drugim przypadku możesz więc stworzyć unikalną i wyjątkową kompozycję.

Ważna jest także rama obrazu, która powinna zostać dopasowana do stylu pomieszczenia, jak i Twojego gustu. Niektórzy wolą ramy drewniane, inni stalowe, a jeszcze ktoś woli błyszczące materiały. I co najważniejsze, jeśli w jednym pomieszczeniu masz kilka obrazów, to powinny one być oprawione w takie same ramy.

Jednak na tym nie koniec, gdyż jeśli z jakichś powodów klasyczne ramy Cię nie pociągają, to możesz wybrać obrazy naciągnięte na krosno malarskie. Też są całkiem dobrym pomysłem, a dzięki temu możesz łatwiej podjąć decyzję.

Obraz dopasowany do Ciebie

Jak zatem widzisz, wybór obrazu nie jest arcytrudną rzeczą, o ile pamiętasz o kilku najważniejszych zasadach. Jednak ostateczna decyzja zawsze będzie należała do Ciebie, ponieważ przecież to Ty na dany obraz będziesz spoglądać każdego dnia, zatem musi Ci się on podobać.

Jeśli chcesz sprawdzić, co przygotowaliśmy dla Ciebie w kategorii nowoczesne obrazy do salonu, to koniecznie przejdź do pełnej propozycji na naszej stronie. W razie, gdybyś miał jakiekolwiek problemy z wyborem lub pytania, to służymy pomocą i chętnie pomożemy dokonać najlepszego wyboru.

Poprzedni artykułCzy są zamienniki zamka Gerda RIM 6000 S?
Następny artykułNie tylko demakijaż – prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj