Motocykle na akumulator dla dziecka – co warto wiedzieć przed zakupem?

Motocykle na akumulator dla dziecka – co warto wiedzieć przed zakupem?

Chociaż najpopularniejsze zabawki tego typu, to cały czas samochody na akumulator, to zaraz za nimi plasują się właśnie motocykle. To znakomita zabawka dla najmłodszych, na której zakup decyduje się coraz więcej rodziców. Co jednak warto wiedzieć przed zakupem motocykla na akumulator dla naszych dzieci?

Samochód czy motocykl – czym się różnią?

Oczywiście dla wielu różnicą może być jedynie to, że naszemu dziecku bardziej podobają się czy to samochody, czy motocykle. Nie jest to jednak jedyna różnica. Motocykle są znakomitym rozwiązaniem dla dzieci młodszych oraz takich, które nie miały jeszcze styczności z zabawkami sterowanymi w taki sposób. Motocykle rozpędzają się do mniejszych prędkości – w ich przypadku możemy liczyć na prędkości wynoszące maksymalnie 5-6 km/h. W przypadku samochodów, zwłaszcza tych jednoosobowych, możemy spodziewać się na prędkość niemal dwukrotnie większej, wynoszącą nawet do 10 km/h. Jeżeli więc oczekujemy zabawki naprawdę szybkiej, warto sprawdzić ofertę samochodów na akumulator, jednak w przypadku tych wolniejszych, motocykle będą znakomitym rozwiązaniem.

Wiek, wzrost, waga – jakie mają znaczenie przy wyborze motocykla na akumulator?

Jeżeli mamy w planach zakup motocykla na akumulator, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, dla jakich dzieci jest on przeznaczony. Mówimy właśnie o wieku naszych dzieci, ich wzroście oraz wagi. Naszym zdaniem najważniejszym aspektem jest waga. Większość modeli ma podany maksymalny udźwig pojazdu i nie powinniśmy liczyć na to, że spokojnie możemy go przekroczyć. Pamiętajmy również o tym, że dzieci rosną naprawdę szybko, więc jeżeli mamy w planach zakupić zabawkę na dłużej, to koniecznie kupmy pojazd, którego maksymalny udźwig będzie przynajmniej 10 kg większy niż obecna waga naszego dziecka. Jeżeli chcemy zakupić motocykl dwuosobowy, w takim przypadku minimum to 15-20 kg więcej, niż obecna waga naszych dzieci.

W przypadku większości modeli mamy informację o tym, dla dzieci w jakim wieku rekomendowany jest dany motocykl, dzięki czemu odpowiednie jego dopasowanie nie powinno stanowić dla nas problemów.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, czy do motocykla dołączony został pilot do sterowania dla rodziców. Będzie to znakomita opcja dla osób, które nie są pewne, czy ich dzieci poradzą sobie z samodzielnym sterowaniem pojazdem. Dzięki specjalnemu pilotowi mogą oni jednak nie tylko sterować samym motocyklem, ale również po prostu zatrzymania go w odpowiednim momencie, jeżeli np. pojawi się potencjalne zagrożenie. Jeżeli nasze dziecko nigdy nie miało zabawki tego rodzaju – zdecydowanie się na model z pilotem będzie rozsądnym rozwiązaniem.

Napęd na jedno oraz dwa koła

Przed zakupem warto zdawać sobie sprawę, że motocykle na akumulator występują w dwóch wersjach – z napędem na jedno oraz na dwa koła. W pierwszym przypadku – napędu na jedno koło – będzie to rozwiązanie dobre tylko w wypadkach, jeżeli nasze dziecko będzie poruszać się po powierzchniach niezwykle równych, takich jak asfalt czy płytki lub brukowa kostka. Jeżeli jednak spodziewamy się, że dziecko może jeździć po terenie chociaż odrobinę bardziej wymagającym, warto zdecydować się na napęd na dwa koła, w innym przypadku może okazać się, że zabawka się nie sprawdzi.

Akumulatory oraz ładowanie

To kolejny aspekt, nad którym warto się skupić, kupując motor na akumulator. Producenci oraz sprzedawcy powinni podać nam m.in. informacje o tym, jaki akumulatory są zastosowane w danym modelu – najpopularniejsze są pojedyncze lub podwójne akumulatory o napięciu 6 lub 12 V. Warto też skupić się na ich pojemności – mogą one wynosić nawet do 8 Ah.

Jeżeli powyższe liczby nic nam nie mówią, warto skupić się przede wszystkim na dwóch informacjach – przede wszystkim na tym, jak długo będzie on funkcjonował. Drugim jest oczywiście czas ładowania danego akumulatora. Im leszy akumulator (co zazwyczaj przekłada się na droższe modele motocykli), tym krócej będzie się ładował i będzie pozwalał na dłuższą zabawę.

Jakość motocykla

To ostatnia rzecz, na którą chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę. Kupując motocykl na akumulator, konieczne jest zwrócić uwagę na to, jak jakościowo został on wykonany. Pamiętajmy, że zabawki tego typu podatne są na liczne uszkodzenia. Dlatego waśnie warto sprawdzić, czy plastiki (oraz części z innych materiałów) zostały odpowiednio wykonane, nie są cienkie czy nie będą narażone na łatwe pęknięcia, czy innego rodzaju uszkodzenia. Dużo zależy też oczywiście od temperamentu naszych dzieci – jeżeli mają one skłonności do psucia czy uszkadzania zabawek, to koniecznie zdecydujmy się na solidny motocykl.

Gdzie kupić motocykl na akumulator?

Jeżeli poszukujecie wysokiej jakości motocykla na akumulator, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą sklepu Zabawki-Gry.pl. Na pewno traficie tam nie tylko na szeroki asortyment, ale również znakomite ceny oraz możliwości skorzystania z profesjonalnej pomocy obsługi sklepu. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości – zapraszamy do kontaktu! Gwarantujemy, że każdy zainteresowany takimi zabawkami w skalpie Zabawki-Gry.pl znajdzie opcję idealną dla siebie oraz swoich dzieci.

Motory dla dzieci na akumulator

Poprzedni artykułWorkplace by Facebook – co to jest?
Następny artykułWpływ sztucznej inteligencji na płatności internetowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj