System SCADA w OptiMESie – idealne połączenie dla Twojej produkcji

OptiMES

Systemy SCADA z powodzeniem funkcjonują we wszystkich branżach produkcyjnych wymagających zbierania danych, kontroli procesów, a także alarmowania o zagrożeniach i odchyleniach od norm. Ze względu na wypełnianie tak istotnej roli, system SCADA został ujęty również w ramach jednego z modułów oprogramowania dla produkcji OptiMES – znajdziecie go w funkcjonalności Utrzymanie ruchu, czyli CMMS.

OptiMESKilka wybranych płaszczyzn działania systemu SCADA:

  • umożliwia kontrolę całego procesu produkcyjnego;
  • prezentuje dane bieżące, ale i historyczne;
  • wymienia dane z innymi systemami funkcjonującymi w firmie.

Można stwierdzić, że omawiany system stanowi połączenie między elementami automatyki zastosowanymi na linii produkcyjnej, a operatorem maszyn, który dzięki wizualizacji procesów i danych o produkcji w czasie rzeczywistym, może na bieżąco wprowadzać potrzebne modyfikacje usprawniających procesy. W takim ujęciu słuszne jest stwierdzenie, że system SCADA jest jednym z narzędzi ulepszających produkcję.

OptiMES bardzo mocno opiera się na systemie SCADA, ponieważ czerpie z niego informacje, o tym nad jakimi parametrami produkcji pracować, by zwiększyć jej wydajność. Mocnym argumentem za tym, by zdecydować się właśnie na systemem do zarządzania produkcją od Syneo.pl jest to, że działa bardzo kompleksowo. Nie dość, że za pomocą SCADA zbierze dane, to jeszcze je udostępni, przeanalizuje i wskaże jak wykorzystać dla wzmocnienia potencjału produkcyjnego. Szczególne znaczenie dla decyzji biznesowych mają raporty generowane przez system OptiMES, natomiast kluczową rolę w kwestiach wewnętrznej organizacji pracy spełniają funkcje związane z zarządzaniem magazynem, zasobami ludzkimi, utrzymaniem ruchu.

Zachęcamy, by doświadczyć indywidualnego podejścia doradców i wdrożeniowców z Syneo.pl. Jest to możliwe po nawiązaniu kontaktu telefonicznego 517 827 436 lub mailowego biuro@syneo.pl. W optymalizacji produkcji zawsze chodzi o to by zmienić sposób funkcjonowania firmy, nie wymagając przy tym inwestycji w dodatkowe surowce czy maszyny. Chodzi nawet o więcej, bo o to, by oszczędzać. Z OptiMESem oszczędzisz czas (swój i pracowników) i surowce, czyli tak naprawdę oszczędzisz pieniądze. Właśnie dlatego nie zwlekaj – zacznij działać razem z nami.

Poprzedni artykułOczyszczanie cery trądzikowej
Następny artykułFiranki w beżach – hit czy kit?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj