Warunki udanej współpracy z drukarnią

Przy realizowaniu większych projektów poligraficznych warto zadbać o wypracowanie komfortowych dla obu stron warunków współpracy.

Specyfika relacji klient – drukarnia

Od płynności kontaktu pomiędzy zlecającym a wykonującym zlecenie zależy sprawność realizowania projektów poligraficznych. Jeżeli nadzorujemy nieco większe przedsięwzięcie związane z drukiem materiałów i podejdziemy do kwestii współpracy z drukarnią z odpowiednią starannością oraz odpowiedzialnością, to z pewnością unikniemy trudności, które mogłyby skutkować np. opóźnieniami.

Zasady owocnej współpracy z drukarnią

Reguły ustanawiające współpracę między klientem a drukarnią powinny być respektowane przez obie strony.

Powinności klienta są nieco mniej oczywiste, dlatego warto poświęcić im trochę uwagi.

Nabycie podstawowej wiedzy

Niewiedza dotycząca najbardziej podstawowych aspektów druku może sprowadzić nas na manowce, szczególnie jeśli natrafimy na drukarnię, której personel nie będzie skory do wyprowadzenia nas na odpowiednie tory. Przed przystąpieniem do opracowania zlecenia powinniśmy się zapoznać z podstawową terminologią, rodzajami formatów, technologiami druku itd., aby wiedzieć, jakimi środkami możemy osiągnąć zamierzony efekt.

Wybór odpowiedniej drukarni

Jeżeli zdefiniowaliśmy szczegóły zlecenia, to nadchodzi pora na znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Można to zrobić, korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wklepujemy np. drukarnia Warszawa i możemy zapoznać się z listą dostępnych w danym mieście (w tym przypadku w Warszawie) drukarni. Następnie warto zapoznać się z ich ofertami, cennikami, a także opiniami osób, które miały okazję skorzystać z ich usług. Po takiej analizie z czystym sercem możemy dokonać ostatecznego wyboru. Przemyślana decyzja znacznie minimalizuje ryzyko niezadowolenia z późniejszej współpracy.

Zdefiniowanie potrzeb

Żeby oczekiwać określonego rezultatu, musimy najpierw określić, a później skonceptualizować nasze wymagania. Nie ma tutaj miejsca na jakieś niedookreślenia, czy mętne sformułowania – drukarnia musi otrzymać konkretne zadanie do wykonania. Tylko wtedy będzie w stanie wykonać je dobrze.

Odpowiednio przygotowany plik z projektem

Bardziej techniczną, ale nie mniej ważną kwestią, jest stworzenie pliku z projektem, który będzie wpisywał się w standard danej drukarni. Muszą zostać w nim zdefiniowane wszystkie niezbędne parametry jak chociażby przestrzeń koloru. Oczywiście profesjonalne biura graficzne nie powinny mieć z tym problemu.

Poprzedni artykułKlasyczne wody toaletowe dla mężczyzn
Następny artykułZalety posiadania własnego automatu stemplarskiego w firmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj