Stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen – praktyczne i wygodne

Ten element garderoby ma za sobą jedną z krótszych historii – w świecie mody pojawił się stosunkowo niedawno, bo dopiero na przełomie XIX i XX wieku zaczęto oswajać się z publicznym korzystaniem z wodnej rekreacji. Stroje, które poprzednie pokolenia zakładały podczas odpoczynku nad morzem, dla nas nie wyglądałyby jak kostiumy do pływania. Przez kolejne dekady zmieniały się normy obyczajowe, a jednocześnie opracowywano kolejne modele strojów do pływania.

Wysiłki rzesz projektantów sprawiły, że obecnie wybór jest naprawdę imponujący, zwłaszcza gdy mowa o ubraniach przygotowywanych z myślą o paniach. W czasie sezonu, w nadmorskich kurortach można podziwiać całą rewię mody – ale nieco inaczej jest na basenach, czyli tam gdzie to pływanie jest zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen – dlaczego właśnie takie?

Gdy mowa o wybieraniu kostiumu na plażę, panie mają do wyboru szeroki wachlarz możliwości – i wybierając konkretny strój mogą zdecydować, ile ciała chcą odsłonić i jak chcą się prezentować. Ale o ile na plaży liczy się wygoda, a celem jest raczej opalanie, o tyle na pływalni priorytety się zmieniają. Także w zakresie stroju. Panie, które odwiedzają basen, spędzają tu czas na treningu, mniej lub bardziej intensywnym. Zależy im więc na tym, żeby kostium był dobrym kompanem podczas wodnych ćwiczeń.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen to modele, które najłatwiej wypatrzyć na pływalni. Są praktyczne pod wieloma względami – i trzeba dodać, że w nich kobieca sylwetka także wygląda bardzo korzystnie. Krój takiego kostiumu bardzo często jest sporządzony w taki sposób, by strój pomagał w osiąganiu kolejnych rekreacyjnych celów. W dobrze dopasowanym kostiumie ciało porusza się zwinnie, bo żadna kończyna nie jest krępowana. Tworzywem kostiumu jest materiał, który przylega do ciała, ale też rozciąga się i zachowuje tak, by wykonywanie najbardziej skomplikowanych czy gwałtownych ruchów przychodziło pływaczce bez problemu.

Ważna jest oczywiście także trwałość takiego kostiumu – dlatego podczas dokonywania wyboru w sklepie trzeba zwracać uwagę na wszystkie istotne cechy. Warto upewnić się, że materiał jest lekki, elastyczny i wytrzymały. Ta wytrzymałość musi objawiać się zarówno tym, że strój niełatwo uszkodzić mechanicznie, ale też tym, że kostium jest odporny na chlor. Kiedy już znajdzie się właściwy strój, można bez obaw planować regularne wizyty na pływalni. Niekiedy tkanina jest odporna także na promienie UV, a wówczas kostium można spokojnie zabrać także na aktywne wczasy nad morzem czy jeziorem.

Poprzedni artykułLaserowe leczenie trądziku różowatego – jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu
Następny artykułABC hulajnogi elektrycznej – porady dla początkujących

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj