Maska do włosów. Jak ją dobrać?

W codziennej pielęgnacji włosów nie może zabraknąć maski. Zadba ona o zdrowy wygląd włosów, a także sprawi, że będą one bardziej lśniące i łatwiejsze w stylizacji.

Wybór maski do włosów nie jest jednak łatwy, gdyż musi ona być odpowiednio dopasowana do potrzeb włosów. Warto wcześniej dobrze przyjrzeć się swoim włosom, aby być w stanie ocenić, czego najbardziej im brakuje i jakie właściwości powinna zawierać maska, aby poprawić kondycję włosów, dobrze je nawilżyć i odżywić. Najlepsza maska to taka, która rozwiąże problemy włosów i przyczyni się do tego, że będą one wyraźnie zdrowsze. Na rynku istnieje szeroki wybór masek do włosów, stworzonych do różnych potrzeb włosów.

Jak dobrać maskę do potrzeb włosów?

Ze względu na potrzeby swoich włosów można wybrać maskę nawilżającą, która świetnie sprawdzi się do przesuszonych włosów czy maskę regenerującą do włosów zniszczonych i wymagających odżywienia czy regeneracji. Maska emolientowa ma właściwości natłuszczające, ochronne i odżywiające, a maska humektantowa będzie nawilżająca. Z kolei maska proteinowa zregeneruje i odbuduje włosy. Maskę trzeba też dobrać do swojego rodzaju włosów, inny kosmetyk sprawdzi się do włosów prostych i cienkich, a inny np. do kręconych. Farbując włosy warto zdecydować się na maskę do włosów farbowanych, która dodatkowo zadba o kolor.

Wybierając maskę do włosów trzeba też wcześniej określić, czy włosy są nisko czy wysokoporowate, gdyż od tego będzie zależeć jakiej pielęgnacji potrzebują. Włosy niskoporowate są trudniejsze w modelowaniu, łatwo się elektryzują i brak im objętości, lepiej więc sprawdzą się tutaj maski o lekkim składzie i rzadkiej konsystencji. Z kolei włosy wysokoporowate są bardziej podatne na stylizacje, puszą się i łatwo reagują na wilgotność powietrza, dobrze zrobią im więc maski z dużą zawartością składników odżywczych. Ponieważ włosy lubią różnorodność to maski warto co jakiś czas zmieniać. Warto pamiętać o tym, że nawilżająca maska do włosów pozytywnie wpłynie na każde włosy, nawet jeśli nie wykazują one większych problemów.

Jakich błędów unikać stosując maskę do włosów?

Czasami stosowanie maski nie przynosi pożądanych efektów, a włosy szybciej się przetłuszczają czy nawet częściej wypadają. Może to świadczyć o tym, że maska nie jest prawidłowo stosowana. Do częstych błędów należy np. nakładanie maski na włosy splątane i mokre. Kosmetyk musi mieć szansę wniknąć we włosy. Maska nie może też być nakładana na skórę głowy, a jedynie na końce włosów. Inaczej będzie się przetłuszczać, a włosy będą wyglądały na oklapnięte. Problemem może tez być zbyt krótki czas trzymania maski, włosy muszą mieć czas, aby odpowiednio wchłonąć wszystkie składniki odżywcze.

Dodatkowo kosmetyków na włosach nie może być zbyt dużo, gdyż wtedy włosy będą szybko się przetłuszczać, a także stracą objętość. Aby stosowanie maski przyniosło efekt, trzeba ją stosować regularnie, co najmniej 1 lub 2 razy w tygodniu. Warto też pamiętać o tym, aby maskę rozprowadzić dokładnie. Jeśli rozprowadzimy maskę byle jak, w jednym miejscu kosmetyku będzie zbyt dużo, a do innych kosmyków maska w ogóle nie dotrze. Maskę należy też dobrze spłukać, najpierw pod ciepłą, a następnie chłodną wodą.

Poprzedni artykułJak wybrać dobrą zmywarkę? Czy zmywarka Electrolux jest dobra?
Następny artykułSztuczne rzęsy – jak wybrać odpowiednie dla siebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj