Dlaczego naliczanie płac warto zlecić w ramach outsourcingu?

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych, w tym naliczanie płac, to jeden z obowiązków każdego pracodawcy zatrudniającego pracowników. Na szczęście może on także skorzystać z usług outsourcingowych w tym właśnie zakresie!

Outsourcing płac – co to jest?

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług świadczonych jako outsourcing. To korzystne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu obszarach działalności firmy. Wśród nich znajduje się także obsługa kadr oraz płac.

Outsourcing płac, czyli payroll, to usługa, która dotyczy kadr i płac w firmie. Jest ona skierowana do tych przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają własnych specjalistów z tej dziedziny, a także nie mają czasu albo wiedzy i umiejętności, które umożliwiłyby im samodzielne prowadzenie spraw kadrowo-płacowych.

Obsługa kadr oraz płac świadczona jako outsourcing niesie przy tym za sobą wiele korzyści – oszczędza czas, daje pewność, że sprawy są realizowane prawidłowo i terminowo, a także pozwala na uzyskanie dodatkowego wsparcia fachowców, gdy jest ono konieczne.

Na czym polega obsługa kadr w ramach outsourcingu?

W ramach obsługi kadrowo-płacowej w modelu outsourcingowym firma może skorzystać z szerokiej gamy usług. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • naliczanie wynagrodzeń dla pracowników zatrudnianych na podstawie różnych umów, w tym umowy o pracę, o dzieło, zlecenia,
  • obliczanie składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne i innych składek,
  • sporządzanie dokumentacji do ZUS, US, PFRON,
  • reprezentacja klienta w kontaktach z urzędami,
  • doradztwo kadrowo-płacowe.

Czy outsourcing płac to korzystny wybór dla firmy?

Generalnie, outsourcing płac jest atrakcyjną propozycją dla tych firm, które pragną pracować jeszcze efektywniej. Pozwala na skoncentrowanie się na własnej działalności, podczas gdy sprawy kadrowe i płacowe będą prowadzone przez zewnętrzną firmę mającą w tym większe doświadczenie.

To zatem atrakcyjna oferta przeznaczona dla przedsiębiorstw, które nie planują zakładania własnego działu kadrowo-płacowego, lecz jednocześnie chcą mieć pewność, że sprawy te będą realizowane prawidłowo i terminowo.

Poprzedni artykułCzy mini prasowacz jest w stanie zastąpić żelazko?
Następny artykułObrzeża trawnikowe – szybki sposób na zmiany w ogrodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj