Jakie okrycia wierzchnie powinny znaleźć się w garderobie eleganckiego mężczyzny?

Okrycie wierzchnie ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wygląd, a także zachowanie ciepła. W końcu gdy temperatury na dworze stają się zbyt niskie, by wyjść z domu tak, jak stoimy – konieczne jest nałożenie kurtki czy płaszcza, które przykrywają resztę naszego stroju, stając się swego rodzaju wizytówką.

Odzież wierzchnia – kluczowa dla stylowego wyglądu

Okrycie wierzchnie jest kluczowe dla zachowania eleganckiego wyglądu przez większą część roku: w końcu to ten element garderoby jest widoczny na pierwszy rzut oka. Dlatego też należy odpowiednio dobrać go nie tylko do obecnie obowiązującej mody, ale również własnych preferencji!

Kurtka męska to must have

Jednym z elementów stroju męskiego, których nie powinno zabraknąć w szafie eleganckiego pana, jest kurtka męska. To świetny element garderoby, który idealnie dopasuje się do większości stylizacji – od codziennych po bardziej eleganckie. Oczywiście, nie każdy typ kurtki będzie odpowiednim wyborem na każdą okazję, dlatego też należy dokładnie zastanowić się przed wyborem określonego produktu.

Kurtki bomberki czy modele skórzane świetnie sprawdzą się w stylizacjach codziennych, a nieco dłuższe, eleganckie kurtki – mogą stanowić element eleganckich stylizacji.

Płaszcz męski na każdą okazję

Męskie płaszcze nie wychodzą z mody od lat i nie zanosi się, by w najbliższym czasie miała zajść w tym zakresie jakaś rewolucja. Płaszcz męski jest o tyle uniwersalnym elementem stroju wierzchniego, że codziennym stylizacjom nada nieco elegancji, a w przypadku kreacji wieczorowych – będzie stanowił idealne uzupełnienie całości.

Jakie dodatki?

Dobór dodatków do okrycia wierzchniego powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, czy zdecydujemy się na strój o bardziej sportowym, czy codziennym wyglądzie. Przykładowo, z płaszczem męskim świetnie prezentować się będzie apaszka i kaszkiet, jednak przy sportowej kurtce takie dodatki nie będą wyglądać najlepiej. Do codziennej kurtki możemy dobrać klasyczną czapkę i szalik, a elegancki strój łączmy z bardziej stylowymi dodatkami.

Dobór okrycia wierzchniego do reszty garderoby

Kwestią kluczową przy wyborze okrycia wierzchniego jest dopasowanie go do rodzaju stylizacji, jakie nosimy na co dzień. Jeśli bowiem zazwyczaj chodzimy w spodniach garniturowych i marynarkach – sportowa kurtka będzie odbierać całości elegancki charakter i odwrotnie – dresowe spodnie nie będą wyglądać najlepiej z płaszczem. Dlatego też okrycie wierzchnie warto dopasować do najczęściej noszonych rodzajów strojów.

Ile kurtek lub płaszczy powinien mieć elegancki mężczyzna?

Nie da się ukryć, że ilość sztuk okrycia wierzchniego, jakie posiadamy, jest zdecydowanie niższa w porównaniu z ilością koszulek czy koszul. Warto jednak zakupić choćby dwa rodzaje okrycia – jedno o bardziej eleganckim charakterze, a drugie na co dzień. W ten sposób zachowamy doskonały wygląd przy każdej okazji!

Mamy nadzieję, że wybór okrycia wierzchniego (albo kilku jego sztuk!) będzie teraz łatwiejszy. Wystarczy zastosować się do naszych porad i skompletować najlepszą możliwą garderobę na chłodniejsze dni.

Poprzedni artykułCo zrobić, aby salon był przytulny?
Następny artykułCo zakładać pod marynarkę w mniej formalnych stylizacjach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj