Jak wybrać najlepsze nagrobki?

Na określonym momencie życia każdy spośród nas staje przed nieprzyjemnym faktem straty kogoś bliskiego. Jest to sprawa, na jaką zwykle nie jesteśmy przygotowani oraz ciężko się temu dziwić. Po śmierci ukochanej nam osoby stajemy przed potrzebą podjęcia wielu istotnych decyzji.

Jednym spośród trudniejszych czasów jest dobór nagrobka, jaki będzie przypominał o zmarłym poprzez długie lata. Mnóstwo osób zadaje sobie pytanie, jaki kamień na pomnik jest najodpowiedniejszy. Czy bardziej mocne będą nagrobki granitowe czy owe zrobione z marmuru?

Jaki z kamieni okaże się najodpowiedniejszy?

Marmur często uważa się za produkt niezwykle dobry, którego aż żal nie zastosować. W Polsce natomiast zrobienie nagrobka z owego kamienia nie jest wielokrotnie wykonywane. Dzieje się to właśnie poprzez wzgląd na warunki powietrzne. Marmur należy ponieważ do skał wapiennych, jaka ma charakter alkaliczny. Z tego powodu, jeżeli będzie on miał bezpośredni kontakt z wodą (chodzi tu także o małe temperatury), niezwykle prędko ulegnie mechanizmowi erozji.

Jaki kamień dobrać?

Pod uwagę możemy brać trzy typy kamienia: marmur, granit oraz piaskowiec. Pierwszy spośród nich, z racji na wartości oraz czas naszego kraju, stosowany jest niezwykle rzadko jako produkt budulcowy grobowców, bo szybko ulega degradacji. Niejednokrotnie wykorzystywany jest granit – produkt bardzo wytrzymały, bez względu na pochodzenie. Piaskowiec także jest skutecznym produktem na nagrobki, natomiast wymaga mnóstwo troski.

Wpływ konserwacji kamienia na utrzymanie barwy

Należy zauważyć, iż granit jest materiałem naturalnym wygenerowanym poprzez naturę oraz może charakteryzować się pewnymi naturalnymi zmiany oraz posiadać rozbieżności kolorów w zakresie jednego kamienia, co nie jest dysfunkcją. Każde produkty granitowe należy często konserwować co zapewnia użyty granit przed funkcjonowaniem warunków zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, wilgoci powietrza czy słońca.

Ile kosztuje nagrobek?

Ceny różnią pod względem doboru produktu, natomiast również rozmiaru grobu również terenu zrealizowania usługi. Najmniej zapłacisz za nagrobki chińskie, ich wartości zamykają się w rozdziale od 3000 do 4500 zł. Nagrobki zrobione z naszego czy sprowadzanego kamienia kolorowego kosztują od 4000 do chociażby 9000 zł. Blisko 10 tysięcy czy więcej dasz za nagrobek zbudowany z ciemnego granitu.

Poprzedni artykułDlaczego warto czasem wybrać się do magla lub pralni?
Następny artykułRosnące zainteresowanie nowoczesną wentylacją i klimatyzacją pomieszczeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj