Wiosna – idealny moment na dach!

Budując dom trzeba umieć poddać się rytmowi natury. To ona w dużej mierze decyduje o tym jakie prace uda się wykonać i kiedy. Bo ciężko stawiać fundamenty albo ściany gdy na dworze mocno poniżej zera, a wiatr i śnieg sprawiają, że po chwili ręce zamarzają. Dlatego czasem mimo szczerych chęci prace budowlane trzeba wstrzymać.

Na szczęście wiosna już blisko i w końcu pogoda stanie się łaskawa dla budowlańców. Jeśli nie udało się przykryć inwestycji przed zimą to początek wiosny będzie idealnym momentem żeby wykonać dach.

Temperatura mocno powyżej zera sprawia, że zarówno układanie krokwi jak i kładzenie pokrycia dachowego takiego jak np. blachodachówka czy dachówka nie będzie żadnym problemem. Ale jak wiadomo wiosna bywa kapryśna – czasem potrafi nas zaskoczyć deszczem. Dlatego warto tak rozplanować pracę by uniknąć zamoknięcia więźby dachowej. Nie mówimy tu o lekkim zamoknięciu na skutek 15 minutowego, wiosennego deszczu. Taki drewnu nie zaszkodzi i to wie każdy fachowy dekarz. Gorzej jeśli więźba byłaby narażona na działanie intensywnego deszczu przez dzień lub dwa. Warto oglądać prognozę pogody i planować prace tak by wstrzelić się w dobry moment z pogodą. Choć w praktyce wszyscy wiemy, że pogoda potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie, i prace ekipy są od tej pogody uzależnione. Ale na tyle na ile możemy warto zaplanować prace na budowie.

Jeśli nie udało ci się przykryć inwestycji jesienią – nie martw się – bo wiosną też masz duże pole do popisu. Ciepłe, słoneczne i wiosenne dni sprawią, że prace na budowie pójdą dużo szybciej.

Ile może trwać układanie dachówki na dachu? To zależy – od powierzchni i stopnia skomplikowania dachu. Im większy dach tym więcej pracy. Tak samo gdy dach ma skomplikowaną konstrukcje. Najprostsze są dachy dwuspadowe. Te wielospadowe, z wykuszami, z łukami – na pewno wymagają zdecydowanie więcej pracy.

Na dachu o prostej konstrukcji łatwiej będzie też zamontować okno dachowe. Zwłaszcza, jeśli inwestor planuje montaż kilku okien obok siebie, by zapewnić sobie maksimum dziennego światła.

W nowych oknach dachowych fajne jest to, że są naprawdę bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Różne mechanizmy otwierania i zamykania sprawiają, że okna dachowe są również bezpieczne, co ma ogromne znaczenie gdy w domu są małe dzieci.

Odpowiedni wybór okien do domu, pokryć dachowych to ważna decyzja, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowca. Wejdź na fachowydekarz.pl

Poprzedni artykułWybieramy oprawy oświetleniowe – podtynkowe czy natynkowe?
Następny artykułNa co zwrócić uwagę wybierając ślusarza w Warszawie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj