Top 3 aplikacji do nauki języka obcego

Szybki Internet w telefonie sprawia, że każdy z nas może dzisiaj za darmo zacząć przygodę z nowym językiem. Od kilku lat prawdziwą furorę robią różnego rodzaju aplikacje dla uczących się języków obcych, które pomagają opanować nie tylko gramatykę i słownictwo, ale też prawidłową wymowę i rozumienie ze słuchu. Które aplikacje do nauki języków obcych naprawdę warto przetestować?

  1. Duolingo

Czy codzienna nauka słownictwa i gramatyki oraz powtórki opanowanego wcześniej materiału mogą mieć charakter atrakcyjnej wizualnie, wielopoziomowej gry? Duolingo – aplikacja, która od 2012 r. podbija Internet – udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Użytkownicy przyswajają gramatykę i słownictwo w praktyczny, intuicyjny sposób, a kolejne bloki tematyczne wymagają wiedzy z niższych poziomów. Dzięki Duolingo bezpośrednio, po polsku, możesz uczyć się angielskiego, a jeśli znasz już ten drugi, otwiera się przed tobą całe mnóstwo możliwości: obecnie dostępne są 34 różne kursy językowe.

  1. Memrise

Jeśli zależy ci na efektywnej samodzielnej pracy nad słownictwem, Memrise to idealna aplikacja dla ciebie. To swego rodzaju zaawansowany system wirtualnych fiszek, często (zależnie od wybranego kursu) z rejestracją poprawnej wymowy i dodatkowymi komentarzami. Co ważne, Memrise nie uczy słów w izolacji, a raczej całych fraz, a nawet zdań – tak, aby użytkownikowi łatwiej było zapamiętać kontekst, w jakim może się pojawić dany wyraz. Z aplikacji można korzystać za darmo, natomiast w płatnej wersji premium dostępna jest szersza gama ćwiczeń z nagraniami audio i wideo.

  1. Babbel

Inaczej niż Duolingo i Memrise, metoda, na której opiera się aplikacja Babbel stawia przede wszystkim na komunikację. Kolejne lekcje bazują na dialogach „z życia wziętych”, ucząc konstrukcji przydatnych w codziennych sytuacjach i kontaktach z native speakerami. Wystarczy ci więc stabilny Internet w telefonie, by dość szybko nauczyć się podstawowych zwrotów i wiedzieć, jak wykorzystać je w praktyce. Dostęp do pełnej funkcjonalności aplikacji jest płatny, ale i wersja darmowa daje sporo możliwości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here