Klimatyczne oświetlenie do ogrodu, na taras lub balkon

Po ciężkim dniu nauki lub pracy często mamy ochotę poleniuchować, poczytać książkę, zjeść lub napić się czegoś dobrego. Najwłaściwszym do tego miejscem jest nasze mieszkanie lub dom. Jednak, gdy na zewnątrz jest ciepło i sucho to warto spędzić ten czas na świeżym powietrzu. Własny taras lub ogród mogą stać się wspaniałą bazą do wypoczynku. Nie ma znaczenia pora dnia. Nawet gdy jest już ciemno, to można zagwarantować sobie miłe spędzanie czasu. Wystarczy dobrać odpowiednie, czyli przyjemne i dodające przytulności oświetlenie.

Pomysły na oświetlenie tarasu lub balkonu

Jeśli chodzi o oświetlenie tarasu lub balkonu, to można je podzielić na oświetlenie zasadnicze oraz oświetlenie dodatkowe. Oświetlenie zasadnicze to główne źródło światła. Może nim być lampa sufitowa, ścienna lub wolnostojąca. Istotne, aby nadawała się do użytku zewnętrznego i posiadała właściwie dobraną żarówkę. Projektując oświetlenie na taras, warto pomyśleć o kilku lampach o różnej mocy. Zapewni to nam gotowość do różnego rodzaju aktywności. Przy mocniejszym świetle będziemy mogli czytać lub jeść, a przy słabszym poćwiczyć, posłuchać muzyki, czy po prostu posiedzieć.

Atrakcyjnym rozwiązaniem są również taśmy ledowe. Ich główny atut to niski pobór energii oraz możliwość wyboru koloru, w jakim będzie świeciła lampa (na przykład biały lub niebieski). Gdy zdecydujemy się na zakup taśmy LED, to zwróćmy uwagę na barwę światła (ciepła, neutralna, zimna) oraz moc znamionową.

Taras oraz balkon to miejsca, w których świetnie sprawdza się wszelkiego rodzaju oświetlenie dodatkowe w postaci świeczek lub lampek. Świeczki wprawdzie stwarzają intymny nastrój, jednak odpalone wprowadzają niebezpieczeństwo pożaru. Należy je zatem odpowiednio zabezpieczyć poprzez umieszczenie w stabilnym świeczniku, lampionie zrobionym z niepalnego materiału lub na tacy.

Pomysły na oświetlenie ogrodu

Producenci oświetlenia do stosowania na zewnątrz oferują wiele rozwiązań, które można wprowadzić w ogrodzie. Oświetlenie ogrodowe również występuje w kilku rodzajach. Mowa tu o oświetleniu budynku, ścieżek oraz przenośnych źródłach światła.

Naświetlacze LED to sposób na efektowne i energooszczędne oświetlenie powierzchni zewnętrznych (budynku, pojedynczych ścian albo drzew). Takie źródło światła pełni podwójną rolę. Nie tylko doświetla, ale również wyróżnia nas spośród innych. Szczególnie gdy zdecydujemy się na przykład na lampę z inteligentnym systemem regulacji koloru i jasności światła regulowaną pilotem lub smartfonem, którą można nabyć w sklepie internetowym sklep.profiled.pl.

Aby czuć się przyjemnie i bezpiecznie w ogrodzie, powinno się oświetlić znajdujące się w nim ścieżki. Godne polecenia są lampy typu latarnie lub w kształcie kuli. Najbezpieczniej jest, gdy są zasilane prądem stałym, jednak gdy wiąże się to z koniecznością robót ziemnych, to można zdecydować się na zasilanie energią słoneczną. Jednak niezależnie od źródła zasilania, trzeba pamiętać, aby lampy były wodoodporne oraz właściwie i trwale zamontowane.

fot. sklep.profiled.pl
Poprzedni artykułMeble do salonu w stylu włoskim – jakie wybrać?
Następny artykuł5 gadżetów do minimalistycznej kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj